wtorek, 08 sierpień 2017 18:14

OSP Rudy uczestniczyła w poszukiwaniu mężczyzny

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak czytamy w komunikacie Policji w Raciborzu, policjanci z kuźniańskiego komisariatu wraz ze strażakami uratowali 50-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Stróże prawa wraz z ochotnikami przez ponad siedem godzin przeczesywali las w poszukiwaniu mężczyzny. Narażając swoje życie i zdrowie odnaleźli mężczyznę, który trafił pod opiekę lekarzy. Dzięki natychmiastowej reakcji i zaangażowaniu wszystkich mundurowych, nie doszło do tragedii.

W środę 26 lipca, około godziny 12.00 dyżurny raciborskiej policji został poinformowany, że 50-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego wyszedł z domu pozostawiając krótki list, z treści którego wynikało, iż może on popełnić samobójstwo. Natychmiast na nogi zostali postawieni policjanci z kuźniańskiego komisariatu. Do pomocy w poszukiwaniach zaangażowano także strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, zastępy OSP z ościennych miejscowości (w tym również OSP Rudy), Straż Leśną oraz mundurowych z Oddziałów Prewencji w Katowicach. Działania trwały kilka godzin i były bardzo niebezpieczne, gdyż przebiegały na terenie lasu, który kilka dni temu został powalony w wyniku trąby powietrznej. Po około siedmiu godzinach mundurowi w lesie pomiędzy Górkami Śląskimi, a Szymocicami zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Ponadto Stróże prawa na pobliskim drzewie zauważyli zawieszoną linkę z przygotowaną pętlą. Okazało się, że mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Policjanci natychmiast 50-latka przekazali pod opiekę lekarzy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych nie doszło do tragedii.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu insp. mgr Łukasz Krebs na ręce wszystkich funkcjonariuszy i osób, którzy narażając swoje życie i zdrowie brali udział w kilkugodzinnych i zarazem bardzo niebezpiecznych działaniach składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm, który pozwolił uratować ludzkie życie.

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 sierpień 2017 18:46
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.