wtorek, 08 sierpień 2017 18:16

Wystawa wymiaru do kwadratu w dawnym skryptarium

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac Grzegorza Tomasiaka do Skryptorium artystycznego w Starym Opactwie w Rudach. 

Rudy, lipiec - sierpień 2017.

Tytuł wystawy: 

Wymiar do2 w malarstwie tablicowym

Niniejsza ekspozycja jest realizacją przedstawienia prac w tematyce malarstwa tablicowego. Na tej wystawie zaprezentowałem ikony w alfanumerycznym, dwu-wymiarowym, matrycowym kodzie kreskowym – modularnym i stałowymiarowym, będącym czynnikiem sfery w wymiarze perspektywy w ikonie. Prawie połowa lub całość ikony jest zapisana w sposób odbiegający od tradycyjnej konwencji ikonicznej. Kulminacyjny moment przedstawiający wybraną scenę jest zasłonięty kodem, będącym formą ukazującą na pierwszy rzut (oka) niezrozumiały układ kwadratów. Połączone ze sobą kwadraty kryją w sobie zapisaną informację. Skonstruowane formy zawierają zapisany temat ikony wraz z inskrypcją wybranej księgi Starego lub Nowego Testamentu. Wygenerowany kod napisany na Ikonie daje się odczytać w pełni przez aplikację na smartfonie. Jest to nowy rodzaj ukazania współczesnych ikon. 

Grzegorz Tomasiak (1986). Zajmuje się sztuką neosakralną, pisaniem ikon, malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym. Od 2012 r. zajmuje się pisaniem ikon w układzie kodu QR. Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy kod kreskowy – modularny i stałowymiarowy, będący wg autora czynnikiem wymiaru perspektywy w malarstwie tablicowym.

www.grzegorztomasiak.pl

ankieta po wystawie: (wypełnij

Wystawę można zobaczyć w każdą niedzielę w godzinach otwarcia Galerii (zobacz)

 

Czytany 197 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 sierpień 2017 14:39
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.