sobota, 02 wrzesień 2017 19:59

Bohaterzy są wśród nas!

Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Trwa projekt “Bohaterzy+”. W ramach projektu 18 seniorów z Rudy Śląskiej, Bytomia i Świętochłowic bierze udział w warsztatach arteterapeutycznych oraz tworzenia projektów społecznych. Podczas finałowej gali zaprezentowane zostaną projekty realizowane przez uczestników. Projekt dofinansowany z Rządowego programu ASOS realizuje Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Każdego piątku w Młodzieżowym Domu Kultury miasta Świętochłowice od maja odbywają się spotkania grupy seniorów biorących udział w projekcie.Uczestnicy uczą się technik arteterapeutycznych takich jak dramoterapia, muzykoterapia, techniki plastyczne. W maju tego roku odbył się warsztat wyjazdowy, w trakcie którego seniorzy poznali zasady tworzenia projektów, motywowania siebie i innych. Wszystko to, by przygotować Bohaterów + do stworzenia mikroprojektów skierowanych dla ich rówieśników.

Podczas zajęć uczestnicy podzielili się na sześć grup. Zadaniem każdej z grup jest zaangażowanie czterech seniorów potrzebujących wsparcia we wspólne tworzenie projektów. Obecnie trwa rekrutacja osób do mini projektów. Do Bohaterów można jeszcze dołączyć do końca września i wspólnie z nimi zmieniać na lepsze swoje otoczenie.
„Opowiedz innym o swoich marzeniach, planach które realizujesz niezależnie od wieku. A może chciałbyś podjąć jakieś wyzwanie, ale nie wiesz, z kim ? Zostań Bohaterem+, dołącz do nas! Wyjdź z domu, poznaj fajnych ludzi” - mówi Mirosława Żmij – uczestniczka projektu.
Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu: 668 153 799 lub mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt zakończy uroczysta gala 15 listopada w MDK w Świętochłowicach (ul.Harcerska 1) uwieńczona koncertem zespołu Avokado.
Arteterapia, czyli terapia przez Sztukę poprawia ogólną sprawność, kondycję fizyczną i koordynację ruchową, relaksuje oraz uwolnienia od napięć, rozwija świadomość swojego ciała, wpływa na lepsze poznanie siebie, poczucie własnej wartości, uświadamianie własnych emocji.
Dodatkowo rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię, stymuluje zmysły.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.
Więcej informacji udziela: Agnieszka Pryca, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

Czytany 330 razy Ostatnio zmieniany sobota, 02 wrzesień 2017 20:26
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.