czwartek, 21 wrzesień 2017 06:00

Kierowco, Kolejami Śląskimi pojedziesz bezpłatnie!

Napisał
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

22 września kierowcy nie będą potrzebować biletów, aby korzystać z śląskich połączeń!

Wystarczy, że podczas kontroli w pociągu okażesz ważny dowód rejestracyjny. Z bezpłatnych podróży będzie można skorzystać na wszystkich dwunastu liniach.
"Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania, której celem jest propagowanie prozdrowotnego zachowania oraz promocja bardziej ekologicznych i bezpieczniejszych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy korzystanie z komunikacji publicznej. Do akcji dołączamy już po raz trzeci. Liczymy na to, że wielu kierowców przekona się w tym dniu, że transport kolejowy jest najlepszym sposobem na dotarcie np. do pracy, domu.
Z tegorocznej promocji będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na wszystkich liniach, wyjątkiem jest jedynie przygraniczny odcinek: Chałupki – Bohumin. Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego. W tym roku nieco poszerzamy ofertę i pozytywnie odpowiadamy na ubiegłoroczne sugestie. Otóż okazywany podczas kontroli biletów dowód rejestracyjny nie musi być wydany na nazwisko właściciela lub współwłaściciela pojazdu. W ten sposób z naszej propozycji będą mogły skorzystać np. na osoby, które korzystają z aut leasingowanych.
Dwa lata temu z propozycji Kolei Śląskich skorzystało 845 osób. W ubiegłym roku zainteresowanych było już prawie dwa razy więcej – tylko w ten jeden dzień 1519 osób pokonało pociągami ponad 93 tys. km. Największą popularnością cieszyły się wówczas trasy Katowice – Zwardoń oraz Częstochowa – Gliwice. Średnia odległość przejazdu wyniosła ponad 61 km."

za: http://kolejeslaskie.com

Czytany 289 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 wrzesień 2017 09:33
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.