niedziela, 05 listopad 2017 09:46

Bohaterzy+ zmieniają świat!

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bohaterzy+ zmieniają świat!

Kończy się projekt “Bohaterzy+”. 15 listopada o godz. 17.00  w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach podczas finałowej gali zaprezentowane zostaną projekty realizowane przez uczestników. Dla wszystkich wystąpi zespół AVOCADO. Projekt dofinansowany  z Rządowego programu ASOS realizuje Fundacja Centrum Rozwoju NoDrama.

Projekt zakończy uroczysta gala 15 listopada w MDK w Świętochłowicach uwieńczona koncertem zespołu Avokado. Gala rozpocznie się o godz. 17.30 powitaniem uczestników. Następnie odbędzie się prezentacja mikroprojektów realizowanych przez uczestników poprzez emisję  filmu o projekcie realizowany przez TVP3 Katowice. Nie zabraknie niespodzianek i konkursów. Finałem Gali będzie występ zespołu AVOCADO – finaliści programów: X Factor oraz Śpiewaj i walcz.

Wstęp na Galę i koncert jest bezpłatny, ale ilość miejsc ograniczona. Prosimy o przyjście 20-30 min. w celu rejestracji. Konieczna jest też rezerwacja miejsc pod nr 668-153-799 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W ramach projektu 18 seniorów z Rudy Śląskiej, Bytomia i Świętochłowic brało udział w warsztatach arteterapeutycznych oraz tworzenia projektów społecznych. Każdego piątku w Młodzieżowym Domu Kultury miasta Świętochłowice od maja do października odbywały się spotkania grupy seniorów biorących udział w projekcie. Uczestnicy uczyli  się technik arteterapeutycznych takich jak  dramoterapia, muzykoterapia, techniki plastyczne.
W maju tego roku odbył się warsztat  wyjazdowy, w trakcie którego seniorzy poznali zasady tworzenia projektów, motywowania siebie i innych. Wszystko to, by przygotować Bohaterów + do stworzenia mikroprojektów skierowanych dla ich rówieśników.

Podczas zajęć uczestnicy podzielili się na sześć grup. Zadaniem każdej z grup było zaangażowanie czterech seniorów potrzebujących wsparcia we wspólne tworzenie projektów. Projekty były realizowane w miejscach przyjaznych seniorom a także w domach pomocy społecznej.

Arteterapia, czyli terapia przez Sztukę poprawia ogólną sprawność, kondycję fizyczną i koordynację ruchową, relaksuje oraz uwolnienia od napięć, rozwija świadomość swojego ciała, wpływa na lepsze poznanie siebie, poczucie własnej wartości,  uświadamianie własnych emocji.

Dodatkowo rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię, stymuluje zmysły.  

Imprezą towarzyszącą gali będzie wydarzenie podsumowujące  Akademię Liderów projektu LEO Fundacji Rozwoju Świętochłowic.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

więcej informacji udziela: Agnieszka Pryca, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.nodrama.pl

Czytany 310 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 listopad 2017 09:50
NaczelNy

Ostatni sprawiedliwy ;) przyszły prezydent, dziennikarz, publicysta, odkrywca, krzewiciel cywilizacji, wyrocznia prawdy, wieszcz narodowy, bożyszcze tłumów, dalekowidz, satyryk, fotograf, historyk, geograf, kartograf, znawca świata, kosmopolita, konserwatysta, patriota i przywódca rebelii ;) 

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.