środa, 20 grudzień 2017 06:00

Szlachetna Paczka

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dniach 9-10 grudnia w naszym rejonie miał miejsce finał Szlachetnej Paczki. W tym roku drużyna SuperW liczyła 11 wolontariuszy.

Byli to wolontariusze z Kuźni Raciborskiej oraz z Rud. Udało się dotrzeć do 15 rodzin, a w cały projekt zostało włączonych aż 11 rodzin z naszego rejonu. Były to rodziny m.in. z Rud, Kuźni Raciborskiej, a także Siedlisk. W tym roku, za uprzejmością szkoły podstawowej, magazynem Szlachetnej Paczki stała się rudzka stołówka szkolna. Tam w sobotę i w niedzielę wolontariusze mieli okazje spotkać się, porozmawiać z darczyńcami oraz odebrać przygotowane paczki dla rodzin. Później każdy z wolontariuszy udawał się do rodzin by przekazać to co przygotowali dla nich darczyńcy. Już sam przyjazd wprawiał w wielki zachwyt, a co dopiero rozpakowywanie prezentów. Spotkaniom towarzyszyło wiele emocji, płynęły łzy, padało wiele ciepłych słów. Każdy z wolontariuszy mógł w tym dniu zobaczyć co przyniosła jego praca, włożony czas i trud w cały projekt. 
Tak naprawdę gdyby nie lider rejonu i wolontariusze Szlachetna Paczka nie miała by miejsca. Miejmy nadzieję, że również w przyszłym roku w naszym rejonie nie zabraknie ludzi chętnych do pomocy.

Czytany 250 razy Ostatnio zmieniany sobota, 23 grudzień 2017 12:13

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.