W dniu dzisiejszym, 13 grudnia 2022 r. około godz. 17:00 , na drodze wojewódzkiej 919 w Jankowicach doszło do kolizji czterech samochodów. Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Rudy, OSP Jankowice oraz PSP Racibórz, a także ratownicy z pogotowia oraz policja.
Ze względu na rozmiar wypadku oraz zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego, droga została całkowicie zamknięta. Kierowcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych oraz poleceń służb. Strażacy zajęli się usuwaniem szkód oraz zabezpieczaniem miejsca wypadku, a policjanci prowadzą dochodzenie w celu ustalenia przyczyn zdarzenia.
Ze względu na śliską drogę oraz trudne warunki jazdy, kierowcy są zachęcani do zachowania szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drodze wojewódzkiej 919. Droga pozostaje całkowicie zamknięta do odwołania.

Aktualizacja treści : Droga wojewódzka 919 w Jankowicach, która wcześniej została całkowicie zamknięta z powodu kolizji czterech samochodów, została otwarta dla ruchu.