W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę pontyfikatu papieża Jana Pawła II. 16 października 1978 roku Karol Wojtyła został wybrany papieżem. „Promieniowanie Ojcostwa” – to hasło XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzony był w niedzielę 14 października w całej Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie św. Jana Pawła II. We wszystkich kościołach i na ulicach miast odbyła się zbiórka na „żywy pomnik” Papieża – Polaka, czyli stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Organizatorem Dnia Papieskiego jest co roku Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
   Z tej okazji w niedziele w naszej parafii w Rybniku -Stodołach, odbyło się uroczyste poświęcenie nowo postawionego krzyża, poświecenia dokonał ks. Sebastian Śliwiński -proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. Krzyż stanął na miejscu swego wysłużonego poprzednika przy budynku, w którym gościł wielokrotnie młody ks. Karol Wojtyła.
   W latach 1947 -1958 w Rybniku, Stodołach mieszkała i pracowała jako nauczycielka Stefania Wojtyła. Wówczas kilkakrotnie odwiedzał ją tutaj jej bratanek. ks. Karol Wojtyła. Późniejszy papież. Między innymi był w stodołach latem 1948 roku, mieszkając w wynajętym pokoju w domu przy ulicy Stalowej 17. W tym czasie wędrował  po naszej ziemi, czytał książki , modlił się i rozmyślał.