Dziś obchodzimy wyjątkową rocznicę – 60. urodziny czcigodnego ks. dziekana Jana Rośka. Z tej okazji warto przypomnieć o jego niezwykłym wkładzie w odbudowę i modernizację Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, którego od lat jest duszą i sercem.

Dwadzieścia sześć lat temu, gdy objął funkcję dyrektora ds. odbudowy pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego, obiekt był w opłakanym stanie. W miejscu, gdzie dziś wznosi się odrestaurowany kompleks, znajdowały się jedynie ruiny. Stanowiło to poważne wyzwanie, które postanowił podjąć z ogromną determinacją i zaangażowaniem.

Z pomocą zaangażowanych osób, rozpoczął trudny proces odbudowy. Z każdym dniem, krok po kroku, historyczne miejsce odzyskiwało swoją dawną świetność. Dzięki opatrzności Bożej oraz wsparciu różnych źródeł dofinansowania udało się przywrócić pocysterski zespół do stanu używalności. Ostatni etap prac przyniósł zupełnie nowy wygląd kompleksu, który stał się atrakcją zarówno dla turystów, jak i pielgrzymów. Piękny park wokół obiektu stał się miejscem odpoczynku i rekreacji, przyciągającym ludzi z różnych zakątków.

Odbudowa zespołu klasztorno-pałacowego to jednak nie tylko remonty i naprawy. To także tworzenie przestrzeni dla duchowego wzrostu, edukacji i wspólnoty. Obecnie ks. Jan Rosiek wraz z całą Fundacją „Stare Opactwo w Rudach” dbają nieustannie o to, by miejsce to żyło i służyło kolejnym pokoleniom.

Z okazji 60. urodzin życzymy Księdzu Janowi Rośkowi zdrowia, siły i nieustającej radości z kapłańskiej posługi. Niech jego działania nadal przynoszą dumę i radość wszystkim, którym służy, a odnowione mury klasztoru będą świadectwem jego nieocenionego wkładu w dziedzictwo kulturowe i duchowe.

Wszystkiego najlepszego, Księże Janie, i sto lat!

Dziś, o godz. 17:30 - Msza św. w kościele Parafialnym: Do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem MB Pokornej, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze, Boże bł., zdrowie dla ks. Dziekana Jana ROŚKA z ok. 60 rocz. ur.

Redakcja Rudy24.pl