Siedem lat temu, 27 kwietnia 2014 r., zostali kanonizowani dwaj papieże – nasz rodak Jan Paweł II i Włoch Jan XXIII. Uroczystość odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w święto ustanowione przez papieża Polaka.
Jan Paweł II został kanonizowany 9 lat po śmierci i 3 lata po beatyfikacji. Papież Polak Karol Wojtyła kierował Kościołem od 1978 do 2005 r. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch. Papież Włoch – Angelo Roncalli zasiadał na Stolicy Piotrowej w latach 1958-1963 jako Jan XXIII. To on zwołał Sobór Watykański II, zwany "wiosną Kościoła”. Zmarł w 1963 r. Został kanonizowany pół wieku po śmierci i trzynaście lat po beatyfikacji.
 
  We wtorek (27.04.2021r.) o godz. 20.30 w Rybniku Stodołach odbędzie się czuwanie modlitewne w 7 rocznicę kanonizacji papieża Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia za Jego życie i pontyfikat. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, modlitwy rozpoczną się bezpośrednio przy krzyżu upamiętniającym św. Jana Pawła II (ul. Stalowa). Prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu od pozostałych uczestników (1,5 m), oraz korzystanie z maseczek ochronnych, zakrywających nos i usta.