W ubiegłym roku w ramach projektu ”Rudy plays Shakespeare” zrealizowaliśmy „Sen nocy letniej”. Z wielkim powodzeniem, bowiem wszystkie pokazy odbyły się przy nadkompletach publiczności, a w tym roku spektakl został zaproszony na Wodzisławską Noc Teatrów. Nie spoczęliśmy na laurach i w tym roku szykujemy nie mniej ambitny projekt – realizację ponadczasowego „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

I znowu nie angażujemy wyłącznie aktorów zawodowych, ale otwieramy scenę dla ludzi utalentowanych, którzy chcą się sprawdzić jako aktorzy. Zdajemy sobie sprawę, że porwaliśmy się na trudne zadanie, ale konsekwentnie likwidujemy bariery i podziały na sztukę wysoką i niską, waszą i naszą. Nie znaczy to bynajmniej iż idziemy na jakiekolwiek kompromisy i łatwiznę. Ktokolwiek był na „Śnie nocy letniej usłyszał czysto podany tekst w arcytrudnym tłumaczeniu Koźmiana, zagrany z fantazją w plenerze Amfiteatru Buk.

Zapewniamy, że także „Wesele” zadowoli nawet bardzo wymagających estetycznie widzów. Premierę planujemy na przełomie maja i czerwca. Odbędzie się w Górkach Śląskich, ale kolejne pokazy będą odbywać się na przemian w Górkach i Rudach. Zapraszamy wszystkich, który chcą się zakochać w niezwykłym tekście mistrza Wyspiańskiego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 3 marca o godzinie 18.00 w leśniczówce w Amfiteatrze Buk (Rudy, ul. Brzozowa 37)