2 sierpnia 2019 roku o godz. 20.00 w Amfiteatrze Buk w Rudach odbędzie się koncert niezwykły. W ramach trasy koncertowej upamiętniającej 20 rocznicę powstania kultowej płyty „AVE” wystąpi tu charyzmatyczny bard Mirosław Czyżykiewicz. Zwłaszcza płci pięknej nie trzeba go przedstawiać, gdyż tembr jego głosu i kongenialny tekst tytułowej „AVE” pamięta każda, która go słyszała. A jeśli są panie, które nie miały okazji słyszeć tego utworu, to koniecznie trzeba zrobić to na żywo.

Artysta koncertował w Buku dwa lata temu. Pokochał to miejsce. W ramach tak ważnej dla niego trasy po prostu nie mogło go zabraknąć.
Na płycie „AVE” nie ma słabszych utworów. Znakomicie pomyślana, świetnie napisana i oczywiście genialnie wykonywana dostarcza przez dwie dekady niesłabnących wzruszeń, skłania do refleksji i pozwala docenić ogromne możliwości języka polskiego. W cudownym krajobrazie Amfiteatru Buk, z zawieszonymi niczym ulatujące ze sceny słowa świetlikami, z ptakami, które zapewne tym razem później pójdą spać – zapowiada się wieczór doznań, jakich próżno szukać na najlepszych scenach miejskich. A organizatorzy obiecują również piwo, kawę i najwspanialszą w okolicy grochówkę prosto z polowej kuchni.
Nie może Was zabraknąć w Rudach! Bilety na: amfiteatr.buk@gmail.com