EcoHarmonogram: Aplikacja, która powiadomi o terminie wywozu odpadów komunalnych.

Gmina Kuźnia Raciborska przyłączyła się do ogólnopolskiej aplikacji informującej mieszkańców o zbliżających się terminach wywozu odpadów komunalnych oraz o istotnych zmianach związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Aplikacja EcoHarmonogram jest nieocenionym pomocnikiem przy domowym gospodarowaniu odpadami w codziennym życiu. Przypomni o terminie wywozu odpadów oraz poinformuje o zmianie harmonogramu. Eko-edykacja jest mocno akcentowana przez szereg funkcjonalności takich jak szczegółowe opisy co wrzucać a czego nie do poszczególnych pojemników/worków, szczegółowy opis gminnego PSZOK (punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych) oraz co zrobić z odpadami niebezpiecznymi. Dzięki wyszukiwarce odpadów mieszkaniec ma pod ręką odpowiedzi gdzie powinien wyrzucić konkretny odpad.

Aplikacja EcoHarmonogram to również zbiór innych cennych informacji np.: z życia gminy czy aktualna jakość powietrza w okolicy.

EcoHarmonogram jest darmową aplikacją do ściągnięcia na wszystkie 3 systemy operacyjne. Aplikację mobilną EcoHarmonogram można darmowo ściągnąć ze sklepu Google Play, Windows Store lub App Store zarówno na smartfona, tablet i w łatwy sposób zainstalować na urządzeniu działającym w oparciu o system:

Android (pobierz)
IOS (pobierz
Windows Phone (pobierz)

Aplikację można śledzić bezpośrednio ze strony: pluginssl.ecoharmonogram.pl wybierając miejscowość oraz ulicę z numerem domu

FUNKCJE APLIKACJI :

1. Jak segregować odpady komunalne;
2. Harmonogram wywozu odpadów komunalnych;
3. Przypomnienia o: terminach płatności i odbiorach odpadów;
4. Najnowsze informacje;
5. Jak działa Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów, wszelkie informacje dostępne w aplikacji mobilnej będą również dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej w zakładce odpady komunalne.