Gala wręczenia Oscarów 2019 zbliża się wielkimi krokami! Najważniejszą ceremonię w świecie filmów zobaczymy 24 lutego, w środku nocy. W tej nocy w Hollywood najciekawiej zapowiada się walka o statuetkę w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Rudy na wielkim ekranie w Hollywood! Tak, to nie żart. Paweł Pawlikowski za reżyserię „Zimnej wojny”, ze zdjęciami kręconymi na terenie ośrodka Buk, otrzymał już Złotą Palmę na 71. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, teraz powalczy o statuetki w Hollywood! 91. gala rozdania Oscarów odbędzie się w Los Angeles. Podobnie jak w tamtym roku, statuetki zostaną rozdane w Dolby Theatre. Ceremonia odbędzie się w nocy z 24 na 25 lutego, o godzinie 2:00 czasu polskiego. 

Szykuje się noc pełna emocji dla fanów kina. „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego walczy aż o trzy statuetki. Ma szansę na Oscara za Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepsze zdjęcia oraz w kategorii Najlepszy reżyser. 

Film Pawła Pawlikowskiego zrobił niemałą furorę w USA. Tamtejsi krytycy rozpływali się nad produkcją. Do tego cała masa znanych hollywoodzkich nazwisk, od reżyserów po aktorów, wyrażała swoje wielkie zachwyty „Zimną wojną”. Gal Gadot i Josh Brolin gorąco zachęcali do obejrzenia polskiego filmu.

Jednak cichym faworytem może okazać się „Kafaranum”. To łamiąca serce opowieść o ciężkim życiu w libańskich slumsach, która nie pozostawia widza obojętnym. Znakomita od strony formalnej i wgniatająca w fotel od strony fabularnej. W dodatku porusza aktualny i ważny temat, czyli życie w biedzie z perspektywy małych dzieci, które stają się ofiarami trwających od dekad wojen, konfliktów i „wielkiej polityki”.

Tegoroczna gala rozdania Oscarów to już 91. ceremonia, w czasie której zostaną wręczone nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Mimo że odbędzie się ona w nocy, przed telewizorami na całym świecie zasiądą tysiące osób, ciekawe wyniku tegorocznych obrad jury.

Gdzie będzie można ją obejrzeć?
W Polsce transmisją oscarowej gali zajmuje się telewizja CANAL+. Stacja poinformowała, że w czasie transmisji rozdania Oscarów 2019 pasmo będzie odkodowane. CANAL+ udostępni transmisję wszystkim abonentom nc+ oraz wybranych sieci kablowych. 

----

Na planie "Zimnej wojny" w reż. Pawła Pawlikowskiego | Materiał z TylkoKuźnia.info 31.07.2017 - materiał wideo