Czy zostaną przegłosowane nowe podwyżki za śmieci i nieruchomości przy najbliższej sesji Rady Miasta? 21 listopada o godzinie 14:30 w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się XIV Sesja Rady Miejskiej. W porządku obrad znajduje się między innymi projekt uchwały podnoszącej opłatę za śmieci. Szykuje się kolejna „rewolucja śmieciowa”. Czy istnieje realne ryzyko, że wzrośnie koszt odbioru odpadów kolejny raz? Czy proponowana nowa stawka przy najbliższej radzie będzie miała aprobatę większości? I jakie będą głosy za i przeciw podczas zbliżającej się sesji?

Do lutego 2018 r. cena wyniosła za segregowane śmieci 9,5 zł a od marca 2018* poszybowała o ponad 60 proc. w górę do 15,50 zł. Kolejna podwyższa planowana jest na kwotę 19,90 zł (segregowane) i 60,00 zł (niesegregowane).

Zobacz projekt ustawy: 
http://kuzniaraciborska.esesja.pl/zalaczniki/65756/uchwala-koncowa-2_597740.pdf

Ale to nie jedyny taki projekt, wśród projektów podwyżek do głosowania przy najbliższej sesji czeka nas również projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości który zawiera podniesienie podatku od budynków (lub ich części) mieszkalnych - zobacz projekt 

Transmisja XIII Sesji Rady Miejskiej online odbędzie się 21 listopada br., od godz. 14:30 pod adresem:

https://www.youtube.com/channel/UC4XaTyUfNv1UtUKBC8CRDEA/live

Nadchodzące posiedzenia:
http://kuzniaraciborska.esesja.pl/
---

*
Drastyczna podwyżka za śmieci od 2018 - przeczytaj