Zapraszam każdą rodzinę, z każdego pokolenia
Komunikat biskupa gliwickiego Sławomira Odera w związku z pielgrzymką rodzin do Rud, która będzie jednym z epilogów Kongresu Eucharystycznego.

   Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium Matki Bożej Pokornej odbędzie się w następną sobotę, 8 czerwca. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla, połączoną z wprowadzeniem relikwii bł. Carla Acutisa, jednego z patronów kongresu.
  W zaproszeniu na to wydarzenie biskup gliwicki przypomina, że „nie istnieje spotkanie pełniejsze i piękniejsze od tego, które odbywa się w blasku Eucharystycznego Misterium”.
  „Środowiskiem, w którym ta prawda jest, a na pewno powinna być, najbardziej widoczna, jest rodzina. To w niej eucharystyczna rzeczywistość obejmuje miłością wspólnotę ludzi, która - właśnie dzięki wpisaniu swych relacji w Eucharystię - staje się domowym Kościołem i przyczynia się do rozwoju całego Mistycznego Ciała Chrystusa” - napisał w komunikacie.
 Spotkanie będzie czasem wspólnej modlitwy, świętowania i zabawy w wielopokoleniowej wspólnocie. Dlatego bp Oder zachęca, żeby pomóc dotrzeć do Rud osobom starszym, samotnym, nie posiadającym własnych możliwości transportu. „Niech z Waszą pomocą nasza rodzinna wspólnota rozszerzy się i o tych, którzy może tej wspólnoty najbardziej potrzebują. Niech nie zabraknie nikogo, kto pragnąłby być tam z nami” - napisał w zaproszeniu.