Moi drodzy!

Czy ktoś z nas myślał gdy byliśmy na wycieczce w browarze, że się długo nie spotkamy? Cieszyliśmy się na czekającą nas wycieczkę do Czech, snuliśmy plany na przyszłość. Niestety wszystko uległo zawieszeniu. Teraz czekamy tylko na rozwój sytuacji i żyjemy nadzieją, że może to wkrótce się zakończy – rozwieje jak zły sen. Przecież mamy jechać na majówkę do Wisły. Czy pracujemy? Oczywiście. Trzeba odbierać telefony i maile dotyczące naszego Stowarzyszenia. No i co najważniejsze próbować coś zaplanować na przyszłość. Na razie basen, gimnastyka i tematyczne spotkania odpadają. Jest to smutne, jednak gdy tylko sytuacja się wyjaśni wznowimy naszą działalność.

Co możemy jako Członkowie UTW zrobić? Może rzecz najważniejszą - naszym uśmiechem, życzliwością i dobrym słowem podziękować personelowi Ośrodka Zdrowia, Włodarzom naszej Gminy, WSZYSTKIM, którzy dbają aby w naszych sklepach było towaru pod dostatkiem. Ekspedientkom w sklepie, aptece bo to one są w naszej miejscowości „na pierwszej linii frontu”. Pamiętajmy również z wdzięcznością o naszych kapłanach za ich codzienną pamięć modlitewną. Uśmiech, życzliwość oraz dobre słowo - to w tym czasie najlepsza waluta jaka posiadamy, aby zapłacić im za ich pracę. Bez nich nie wiadomo jak wyglądałaby nasza codzienność. No i co najważniejsze – dbajmy o siebie!

Na końcu pozwolę sobie życzyć Wam wszystkim i Waszym rodzinom najcenniejszej rzeczy- ZDROWIA - abyśmy mogli się znów spotkać. No i jeszcze słowa aktorki Pani Celińskiej:

„Kiedy minie ten trudny czas nie zapominajmy o tym, co się stało. O miłości która nas połączyła przeciwko epidemii. Niech pozostanie w nas epidemia, ale epidemia MIŁOŚCI.’’

Przewodniczący UTW Rudy,

Roman Oberaj.