Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku - pierwsze w Polsce i Europie ministerstwo edukacji. Zawdzięczamy jej wprowadzenie nowoczesnego, zreformowanego systemu szkolnictwa, utworzenie pierwszej polskiej biblioteki publicznej i dopuszczenie do nauki dziewczynek! Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Dziś w rudzkiej szkole odbędzie się festyn:

Festyn połączony będzie z oficjalnym pasowaniem uczniów klas pierwszych oraz otwarciem galerii najlepszych uczniów szkoły w roku szkolnym 2017/2018. Uroczystość odbędzie się na sali gimnastycznej.

Program festynu:

godz. 14:30 – rozpoczęcie,
godz. 14:45 – występ szkolnego zespołu wokalnego pod dyrekcją pana Krzysztofa Weingartha,
godz. 15:00 – występ uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej – pasowanie uczniów,
godz. 16:00 – wręczenie listów gratulacyjnych oraz dyplomów rodzicom oraz uczniom.

W czasie festynu na stołówce szkolnej będzie możliwość degustacji ciast oraz kawy a także nabycia przetworów owocowych i warzywnych oraz innych produktów związanych z jesienią.

Wszystkim wykładowcom, nauczycielom i pracownikom życzymy wszystkiego najlepszego!