W dniu wczorajszym (7.09.2019) Pani Ewa Bugdoł zdobyła pierwsze miejsce w trójboju w ITU Multisport World Cup w Wenzhou w Chinach na dystansie 2km (pływanie) - 80km (kolarstwo) - 20 km (bieganie). Nikomu nie życzę startu w tak trudnych warunkach pogodowych jakie tutaj panowały – pisze na swoim fanpage Ewa.

W dniu zawodów temperatura powietrza sięgnęła 40 C i była bardzo wysoka wilgotność powietrza. Samo przebywanie na zewnątrz mocno męczyło i sprawiało że pot oblewał całe ciało naszej zawodniczki. Woda w morzu miała 28 C. Po pływaniu Ewa usytuowała się na drugiej pozycji za Chinką (ok. 2 min straty). Na rowerze zbliżała się do prowadzącej Chinki. Niestety około 9 km wybuch z przedniego koła utrudnił sprawę i musiała dojechać bez powietrza do serwisu z kołami i znaleźć coś zastępczego. Koło które otrzymała w serwisie nie pasowało do rozstaw hamulców i delikatnie ocierało o hamulce. Na 50 km Ewa wyprzedziła zawodniczkę z Chin i wyszła na prowadzenie. Na biegu na każdej aid station brałał butelkę z wodą i izotonik, żeby zmniejszyć temperaturę ciała i się nawodnić. Na trasie biegowej mnóstwo zawodników ze względu na wysoką temperaturę zatrzymywało się lub zamiast biec to szli. Na ostatniej konkurencji powiększyła jeszcze swoją przewagę i niezagrożona wbiegła pierwsza na metę. – pisze Ewa.

Ewa Bugdoł dziękuje organizatorowi za zaproszenie #EricLeLostec, a także głównemu sponsorowi #Rafako.SA #FundacjaRafakoS.A a także #Livcyclingpl #Centrummedycznesilesiaclinic

My serdecznie gratulujemy Pani Ewie za heroiczną walkę i życzymy dużo sukcesów