Zaproszenie na III Edycję Jarmarku Rękodzieła Regionalnego w Rudach

Biblioteka w Rudach serdecznie zaprasza na III edycję Jarmarku Rękodzieła Regionalnego, który odbędzie się 19 maja w godzinach 10:00-17:00 na ul. Cysterskiej 4. Czeka mnóstwo atrakcji, które umilą czas zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Co na Was czeka?

Rękodzieło lokalnych rzemieślników

Podziwiajcie i nabywajcie unikalne wyroby rękodzielnicze wykonane przez utalentowanych artystów z naszego regionu. Znajdziecie tu piękne ozdoby, biżuterię, ceramikę, tekstylia i wiele innych wyjątkowych przedmiotów.

Rekonstrukcja historyczna życia średniowiecznych rycerzy

Bractwo Rycerskie Zamku w Będzinie zaprezentuje fascynującą rekonstrukcję życia średniowiecznych rycerzy. Będziecie mogli zobaczyć pokazy walk, zbroje oraz codzienne życie rycerzy w obozie.

Kowalskie rzemiosło na żywo

Nie przegapcie pokazów kowalstwa na żywo! Zobaczcie, jak powstają wyjątkowe przedmioty, podziwiając mistrzowskie umiejętności naszych kowali.

Pokaz sprzętu Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu zaprezentuje najnowszy sprzęt używany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. To doskonała okazja, by poznać tajniki pracy policjantów i z bliska zobaczyć ich wyposażenie.

Akcja poboru krwi

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu zaprasza do wzięcia udziału w akcji poboru krwi. Każda kropla jest cenna i może uratować życie!

Akcja Fundacji DKMS

Fundacja DKMS przeprowadzi akcję poszukiwania dawców szpiku. Dowiedzcie się, jak możecie pomóc potrzebującym pacjentom i dołączyć do grona potencjalnych dawców.

Malowanie twarzy dla dużych i małych

Dla najmłodszych (i nie tylko!) przygotowaliśmy stanowisko do malowania twarzy. Przemieńcie się w ulubioną postać i bawcie się świetnie przez cały dzień!

Spotkanie z Franklinem

Najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z Franklinem – bohaterem uwielbianej serii książek dla dzieci. To doskonała okazja, by zrobić sobie zdjęcie i zdobyć autograf ulubionej postaci.

Do zobaczenia w Rudach!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości do udziału w naszym jarmarku. Przyjdźcie całymi rodzinami, by wspólnie cieszyć się niepowtarzalną atmosferą, odkrywać lokalne rękodzieło i korzystać z licznych atrakcji. Niech ten dzień będzie pełen radości i niezapomnianych wrażeń!

Data: 19 maja
Godzina: 10:00 - 17:00
Miejsce: ul. Cysterska 4, Rudy

Do zobaczenia na Jarmarku!