24 października wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego brali udział w zawodach sportowych w Jaworzu. Organizatorem zawodów był tamtejszy MOW. Reprezentacja rudzkiego ośrodka uplasowała się w klasyfikacji drużynowej na pierwszym miejscu.

Trasa marszobiegów przebiegała szlakiem górskim o długości 4,2 km i różnicy wysokości 500m. Rudzka ekipa w klasyfikacji zespołowej zajęła I miejsce, dzieki trzem najlepszym czasom swych zawodników. Idywidualnie wychowankowie MOW w Rudach także zajęli bardzo wysokie pozycje. Warto dodać, że w zawodach brało udział ponad pięćdziesięciu zawodników z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych z różnych rejonów Polski. Dla rudzkiego ośrodka jest to naprawdę duże osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że warunki atmosferyczne pozostawiały wiele do życzenia. Mimo to ekipa z Rud wygrała klasfyfikację generalną po raz czwarty z rzędu.