Biegacze, którzy co roku starują w półmaratonie oraz wiele innych osób, dla których pomoc drugiemu człowiekowi nie jest obojętna chętnie i licznie uczestniczą w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Pokonując wymagany dystans wspierają dzieci z Raciborza. Z pomocy skorzystali już: Magda, Wiktoria, Jurek i Michał. W tym roku na wsparcie liczy Natalka. 10-latka od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym.

Co trzeba zrobić? Wystarczy wykupić nr startowy i wystartować w Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. Bramka do zapisów już otwarta: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4155. Im więcej nas będzie, tym większą pomoc otrzyma Natalka. Widzimy się na starcie? Dystans jest niewielki można go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Trzeba mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Start przewidziano o godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Zamkowej. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg.

Dla mniejszych dzieci, dla których 2 km to jeszcze trochę dużo, na bieżni stadionu zorganizowany zostanie Charytatywny Kids Run (ok 200m), z pakietami startowymi oraz medalami. Zapisy na ten bieg odbywać się będą w sobotę (25.08) i w niedzielę (26.08) w Biurze Zawodów. Limit miejsc wynosi 200. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

***

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racib%C3%B3rz-377826059090363/.

 

***

KONTAKT:

Justyna Korzeniak
justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel: 793 971 819
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84
fax 32 417 01 70