Już w najbliższą niedzielę Miasto przypomni postać siostry Eufemii (Ofki) Piastówny Raciborskiej. Raciborska księżniczka poświęciła swoje życie posłudze zakonnej i stała się ważną osobą w historii miasta. Dla wielu mieszkańców jej losy są elementem tożsamości Raciborza. Jeden z placów w centrum miasta nosi właśnie jej imię.

20 stycznia zapraszamy bardzo serdecznie na Mszę Świętą w intencji rychłej kanonizacji Ofki o godzinie 10.30 (msza będzie celebrowana w Kościele pod wezwaniem Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny) oraz na konferencję poświęconą osobie siostry Eufemii, która rozpocznie się o godzinie 12.00 (sympozjum odbędzie się w Muzeum w Raciborzu). Po konferencji zapraszamy na unikatowe, jedyne w swoim rodzaju wykonanie Graduału Raciborskiego przez Scholę Cantorum Minorum Chosoviensis.

W konferencji wezmą udział znakomici prelegenci w osobach nestora raciborskich historyków Pawła Newerli, postulatora procesu beatyfikacyjnego siostry Eufemii ks. Grzegorza Kublina oraz doktora Janusza Nowaka. Dyskusję ekspertów moderować będzie redaktor Grzegorz Wawoczny.