Które z flag państwowych są najbardziej interesujące? Styl danej osoby może dużo powiedzieć o niej samej. I podobnie flagi, które często zawierają ukryte przesłanie na temat kraju, regionu czy stanu, który reprezentują. Na świecie istnieje 197 legalnie uznawanych krajów. Każdy z nich posiada własną flagę. Jasna Strona dokładnie się im przyjrzała, znajdując wiele ciekawych zbiegów okoliczności oraz niezwykłych faktów, o których nie mieliśmy pojęcia.

Większość flag jest w kształcie prostokąta. Co jednak z kilkoma, które nie są? I co oznaczają te wszystkie kolory i symbole? Zaraz odpowiemy na te i wiele innych pytań. Dzisiaj skupimy się na 32 krajach z najbardziej kreatywnymi flagami.

Aż 55 flag państwowych to flagi poziome, a ich wzorem są trzy trójkolorowe paski. Na pewno zauważyliście, że czerwony, biały i niebieski są najpopularniejszymi kolorami. Przynajmniej jeden z nich prawie zawsze znajduje się na fladze kraju. Flagi naszego świata, tak jak zamieszkujący go ludzie, są bardzo różnorodne. Oczywiście, niektóre wyglądają podobnie, ale to nie znaczy, że są takie same. Wszystkie z nich są zupełnie unikalne i mają swoją historię - tak jak każdy z nas!