„Misje czasu pandemii” to najnowsza wystawa przygotowana przez Muzeum Misyjno–Etnograficzne w Pieniężnie przy współpracy z Referatem Misyjnym Księży Werbistów.
 
Wykorzystując fragmenty listów misjonarzy, ekspozycja pokazuje, jak wygląda praca misyjna w tym niełatwym i pełnym obaw czasie. Fotografie, które nadesłali misjonarze, niejednokrotnie wyrażają więcej niż da się ująć w słowa.
 
Oglądając wystawę możemy przez chwilę towarzyszyć w pandemicznej codzienności o. Michałowi Radomskiemu SVD z Kolumbii, s. Francesce Ratajczak SSpS Ugandy, o. Marcinowi Domańskiemu SVD i br. Krzysztofowi WalendowskiemuSVD z Boliwii, o. Józefowi Maciołkowi SVD z Papui Nowej Gwinei, o. Józefowi Zapolskiemu SVD z Panamy, o. Markowi PogorzelskiemuSVD z Togo i o. Andrzejowi Mochalskiemu SVD z Argentyny.
 
Wystawa ma za zadanie pokazać troskę misjonarzy i ich pomoc w walce z koronawirusem a jednocześnie podkreślić, że mimo problemów ich misja trwa nadal, chociaż nieco inaczej. Wystawa także zachęca do modlitwy o ustanie pandemii, uzdrowienie zarażonych i potrzebne łaski dla służby zdrowia. Tych, którzy mogą zachęca do złożenia daru serca aby pomóc ofiarom pandemii w krajach misyjnych szczególnie tam gdzie posługują misjonarze werbiści.
 
Z wystawą, która znajduje się Starym Opactwie w Rudach można się zapoznać od 19 września do końca października 2021. Wystawę można zwiedzać w godzinach otwarcia muzeum - niedziela). Dla grup przez cały tydzień po wcześniejszej rezerwacji
 
Serdecznie zapraszamy!