Rozpoczęta pod koniec ubiegłego roku budowa nowego mostu w Rudach nad rzeką Rudą w ciągu DW919 dobiegła końca. Prace oficjalnie zakończono 10 października. Wówczas drogowcy puścili ruch samochodowy remontowanym mostem. W otwarciu mostu uczestniczyli m.in. minister Michał Woś, wiceprezydent Raciborza Michał Fita i burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.
  Mimo oficjalnego zakończenia prac nadal ruchem sterowała tam sygnalizacja świetlna. Powód? Należało rozebrać znajdujący się obok most techniczny, dołożyć brakujących barier energochłonnych i wykonać pas drogi. Prace te zakończyły się niedawno i pierwsze samochody w obu kierunkach przejechały w czwartkowe przedpołudnie 28 listopada.
  Przypomnijmy, o budowie nowego mostu w tym miejscu mówiło się od lat. Dotychczas ten, który znajdował się tam, był w złym stanie. Ruch został tam ograniczony do możliwego przejazdu tylko jednym pasem naprzemiennie, a sterowała nim sygnalizacja świetlna.
  Budowę nowego mostu podzielono na cztery etapy. Najpierw wybudowano most tymczasowy, później wyburzono ten obecny i wreszcie rozpoczęła się budowa tego właściwego. Ostatnim etapem było wyburzenie mostu tymczasowego. Zadaniem zajęła się firma Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej. Koszt całości wyniósł około 8,9 mln złotych. Administratorem i zarządcą mostu jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.