Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma słowami skierowanymi ku Państwu przez organizatorkę festiwalu - Brygidę Tomalę.
Za nami już drugi z kolei lipcowy koncert, którego główną bohaterką była Pani Mariola Brzoska. To wydarzenie otoczone było atmosferą wspomnień poświęconych śp. Księdzu Bonifacemu Madli, który jako jeden z twórców naszego festiwalu, miał tu swoje miejsce. Z dumą dedykowaliśmy ten wieczór Jego pamięci. Licznie zgromadzona publiczność przez ponad godzinę mogła oddać się muzyce, która prowadziła myśli ku istotnym kwestiom. To właśnie od nich zależy kształt ostateczny ludzkiego życia.
Wkrótce nadejdzie kolejny magiczny wieczór, nasycony dźwiękami muzyki. Tym razem to Michał Dąbrowski zasiądzie za klawiaturą rudzkich organów. To ceniony muzyk - organista, dyrygent oraz wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Jego brzmienia regularnie towarzyszą słuchaczom w ramach transmitowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia niedzielnej mszy świętej. W programie tego wieczoru nie zabraknie również improwizacji. Michał Dąbrowski to artysta, który wspaniale błyszczy jako wykonawca tej wyjątkowej formy muzycznej.
Serdecznie zapraszamy Was na koncert, który odbędzie się w malowniczej rudzkiej bazylice, 20 sierpnia 2023 roku, o godzinie 17:00. Niech ta chwila muzycznej ekstazy stanie się dla nas wyjątkową okazją do refleksji i przeniknięcia głębszych sfer emocji.