Dnia 27.09.2022 Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudach rozpoczęli nowy rok edukacji 2022/23. Uroczystość odbyła się na sali kinowej Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

Przybyłych przywitał wraz z Zarządem, Przewodniczący  UTW P. Roman Oberaj. Omówiono bieżące sprawy dotyczące działalności Stowarzyszenia oraz plany na ten rok. I tak:

  1. Zajęcia z gimnastyki wodnej odbywać się będą tak jak dotychczas na basenie Fundacji „Elektrowni Rybnik” we wtorki o godzinie 10.00.
  2. Gimnastyka rehabilitacyjna odbywać się będzie na malej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rudach we czwartki o godz. 17.15.
  3. Spotkanie opłatkowe przewidziane jest na dzień 16.12.2022 o godz. 17.00 w murach Starego Opactwa. Rozpocznie się mszą św. w intencji zmarłych i żyjących Słuchaczy UTW Rudy.
  4. O spotkaniach tematycznych będziemy informowali na bieżąco.

Przewodniczący powiadomił zainteresowanych, że ma już w posiadaniu bilety na „Poranek Noworoczny” w siedzibie NOSPRiTV Katowice. Koncert odbędzie się 08.01.2023 o godz. 12.00.

W środy od 05.10.22 w godzinach 10.00-12.00 pełnione będą dyżury w biurze UTW ul. Rogera 11.

Poinformowano o planowanej wycieczce w dniu 22.10 do Otmuchowa i Paczkowa. Na wycieczkę oprócz Członków UTW mogą też jechać osoby niezrzeszone. Zapisy i wszelkie informacje w biurze UTW.

O wycieczce pisaliśmy już wcześniej na portalu Rudy24. Zapraszamy do udziału.

Po odpowiedziach na zadane pytania zebranie zakończono i udano się na ognisko z pieczeniem kiełbasek. Całe spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze przy kawie, herbacie i ciastach, które na to spotkanie upiekły same Słuchaczki UTW, za co z całego serca Im dziękujemy!.
ZAPRASZAMY CHĘTNYCH DO WSTĘPOWANIA W NASZE SZEREGI.

Zarząd dziękuje dyrekcji Kolejki Wąskotorowej w Rudach za udostępnienie obiektu, a pracownikom za przygotowanie ogniska. Jednocześnie gratuluje wyróżnienia dyrektora naszej kolejki Pana Tomasz Kopeć przez Marszałka Województwa Śląskiego "Za zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2022". Wyróżniony został także Gminny Ośrodek Turystyki i Promocji, czyli Kolejka Wąskotorowa, również "Za zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2022". Gratulujemy.