Z przykrością informujemy, że Gmina Kuźnia Raciborska w ramach projektu partnerskiego (łącznie 11 gmin), którego liderem były Tarnowskie Góry nie otrzymała dofinansowania. Zarząd Województwa Śląskiego (po ponad roku od pierwotnego terminu ich złożenia) podjął uchwałę o zatwierdzeniu listy wniosków złożonych w ramach konkursu dotyczącego odnawialnych źródeł energii  - OZE, RPO WSL 4.1.3., gdzie nasi mieszkańcy mogli otrzymać unijną dotację do montażu kotłów na biomasę, ogniw fotowoltaicznych,  kolektorów słonecznych oraz  pomp ciepła.

Uchwała Zarządu nr 1022/41/VI/2019 z dnia 2019-05-15 - zobacz

Wyniki: Nabór nr.: RPSL.04.01.03-IZ.01-24-199/17 - zobacz

Na 102 zgłoszone wnioski Gmina K. Rac. znalazła się na ósmym miejscu ex aequo z sześcioma innymi gminami. Dofinansowanie otrzymał jednak tylko jeden projekt przygotowany przez partnerstwo gmin reprezentowanych przez miasto Zawiercie.

Dokumentacja, która został przygotowana do złożenia wniosku o dofinansowanie, w tym opłacone przez mieszkańców przeglądy nieruchomości, nie przepadają. Zostaną wykorzystane do kolejnych wniosków o dofinansowanie środków unijnych - czytamy na stronie urzędu gminy.

Lista rankingowa:
Pobierz plik