Rusinowice, mała miejscowość na mapie Polski, przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia. Już niedługo, 24 września 2023 roku, odbędzie się uroczystość, która od lat gromadzi mieszkańców oraz pacientów z różnych zakątków kraju. Chodzi oczywiście o odpust ku czci św. Rafała Archanioła, który w tym roku ma szczególny powód do świętowania - 30-lecie poświęcenia kaplicy.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 uroczystą Mszą Świętą odpustową w kaplicy św. Rafała Archanioła. Mszy będzie przewodniczył ks. bp. Andrzej Iwanecki, a oprawę liturgiczną zapewni Zespół Rombań z parafii św. Anny w Chyżnem. To wyjątkowy moment dla wszystkich wiernych zgromadzonych na modlitwie.

Po Mszy Świętej rozpocznie się bogaty program artystyczny. O godzinie 15:15 zespół Kochciczanki z Kochcic zaprezentuje swoje umiejętności, a o 15:45 Ksiądz Biskup Andrzej Iwanecki otworzy oficjalnie festyn. Następnie, o godzinie 16:00, rozpocznie się VI Gala Skrzydeła św. Rafała Archanioła, która przynosi ze sobą wiele wzruszeń i emocji.

Dla miłośników tańca będzie wiele okazji do zabawy i podziwiania talentów lokalnych grup artystycznych. O godzinie 16:15 Zespół Tańca Mażoretkowego „Copacabana” z Ciasnej zaprezentuje widowiskowy występ, a o 17:15 dzieci i młodzież przebywająca na Turnusie 487 zaprezentują swoje umiejętności.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Przejażdżki konne, zamek dmuchany, malowanie twarzy i malowanie kredą - to tylko niektóre z możliwości spędzenia czasu przez dzieci.

Dla miłośników muzyki i tańca przygotowano wiele koncertów. O 17:15 wystąpi Koncert Zespołu Rombań z Chyżnego, a o 18:45 Orkiestra Dęta z Rusinowic pod batutą Dominika Matuska zachwyci wszystkich swoim repertuarem. Gwiazdą wieczoru będą Brygida i Robert Łukowscy, którzy o 19:30 zaprezentują niezapomniane utwory.

Nie można też zapomnieć o losowaniu nagród z zakupionych cegiełek o godzinie 20:30, co zawsze dostarcza wielu emocji i radości.
Na zakończenie tego wyjątkowego dnia odbędzie się Apel Jasnogórski wraz z modlitwą.

W trakcie odpustu zapraszamy do licznych punktów gastronomicznych. Bufet oferować będzie swojskie pierogi, kiełbasę z grilla i wiele innych pyszności. Kawiarenka zaserwuje świeżo mieloną kawę oraz śląski kołocz, a także słodkie gofry. Nie zabraknie też waty cukrowej i popcornu.

Odpust ku czci św. Rafała Archanioła w Rusinowicach to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie tradycję, wiarę oraz radość ze wspólnego spędzania czasu. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym niezwykłym jubileuszu i podzielenia się wspólną modlitwą oraz radością. To będzie dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil. Niech św. Rafał Archanioł będzie naszym przewodnikiem i opiekunem w tym wyjątkowym dniu.