Wszystkim uczniom rozpoczynającym ferie trochę zazdrościmy i podpowiadamy, jak zagospodarować najbliższe dwa tygodnie! Sprawdźcie co przygotowały m.in. : Świetlica przy LKS "BUK" Rudy (program w galerii poniżej), @kuźniakultury (MOKSiR w Kuźni Raciborskiej), Sztolnia Królowa Luiza, Stadion Śląski, Muzeum Śląskie, Zamek Cieszyn, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej, Muzeum Górnośląskie, Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Opera Śląska, Instytucja Filmowa SILESIA FILM, Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie"

W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować pociągami za darmo. Inicjatorem i pomysłodawcą akcji jest marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Oferta obowiązuje od 9 do 24 lutego br., czyli w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby w tym czasie za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną lub – w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym – dokument potwierdzający wiek. Szczegóły promocji można znaleźć w Regulaminie Oferty.