- Dobrą informacją jest krok Urzędu Marszałkowskiego, który wpisał imprezę jako jedną z flagowych województwa śląskiego, co przekłada się bezpośrednio na wsparcie finansowe Marszałka Województwa Śląskiego. Już rok temu w konkursie marszałkowskim dotyczącym realizacji zadań kultury Śląska byliśmy bardzo wysoko notowani, w tym roku - między innymi dzięki pomocy i lobbowaniu Prezydenta Mirosława Lenka, udało się zawiązać ściślejszą współpracę z wydziałem komunikacji Urzędu Marszałkowskiego - wyjaśnia Odyseusz Olbiński, prezes fundacji Intro Light.

Zauważono, że INTRO pokazuje Śląsk inaczej. Kojarzy województwo nie tylko z tętniącymi Katowicami, kopalniami, przemysłem, czasem smogiem, ale i historią, rzeką, zielenią, unikatowym festiwalem i pozytywną energią małego miasta. To wpłynęło na możliwości finansowe i promocyjne organizacji, właściwie natychmiast przełożyło się na belkę patronacką piątej edycji.

Sam portal Interia zakontraktował z INTRO kampanię wartości 70 tys zł, znaczenie ma również ekskluzywny K MAG, CKM, ale i 4Fun.tv, Czwórka, Aktivist, Cgm.pl, Co jest grane, czyli media stricte ukierunkowane do muzycznych odbiorców w całej Polsce. - Wymienione tytuły, rzecz jasna będą na INTRO, co czyni dodatkowy prestiż raciborskiej imprezie, ale i duże wyzwanie organizacyjne. Nie ma miejsca na jakąś skuchę. To ważne zmiany, jeśli chodzi o zasięg promocyjny. Widzimy też, jak międzynarodowe gwiazdy festiwalu otwierają zamknięte dotąd wrota w Katowicach i w Warszawie - podkreśla Odyseusz Olbiński.

Raciborzan na biletowanym dziedzińcu będzie ok 800 osób, czyli półtora sali RCKu, resztę wypełnią przyjezdni z Polski i zagranicy. Dodatkowo szykowana jest bezpłatna dwudniowa część - INTRO Beach Stage na bulwarach, która przyjmie ok. 2000 raciborzan. Na tyle, w edycji 2018 zaplanowany jest format imprezy.

Przypominamy również, że organizatorzy uruchomili otwartą dla raciborzan grupę z wolnymi noclegami w portalu Facebook

https://www.facebook.com/groups/186058292046895/


***

INTRO FESTIVAL

www.introfestival.pl

https://www.facebook.com/intro.festival.poland/

https://www.instagram.com/intro_festival/

INTRO to festiwal muzyki elektronicznej i światła w Raciborzu. Unikatowe święto z niezwykłą atmosferą i różnorodnością sztuk. Najnowsza technologia miesza się z tłem historii. Kontrast. Smak. Ludzie. Emocje. INTRO to przede wszystkim 12 godzin wyszukanych DJ'ów i składów elektronicznych.

***

Kontakt do organizatora:

Odyseusz Olbiński
tel: +48 604 886 176,

e-mail: kontakt@introfestival.pl
***
Kontakt dla mediów:

Justyna Korzeniak,

Specjalista ds. Public Relations

e-mail: justyna.korzeniak@adventure.media.pl

tel. 793 97 18 19

tel. 32 724 28 84

Adventure Media, Agencja Public Relations