Trwa tegoroczna edycja akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Kandydatów do wyróżnień nominuje redakcyjna kapituła pod przewodnictwem Marka Twaroga, redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego", która weźmie pod uwagę także propozycje nominacji zgłoszone przez naszych Czytelników.

Noworoczny czas to okres podsumowań i rankingów. Od piątku,11 stycznia mieszkańcy naszego województwa oddają swoje głosy w wielkim plebiscycie Osobowość Roku wybierając osoby, które w minionym, 2018 roku, wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności. Głosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach województwa śląskiego.

Laureatów wybiorą Czytelnicy Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpocznie się w piątek, 11 stycznia i będzie trwać do środy, 6 lutego 2019 r. do godz. 22. Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowości Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowości Roku 2018 Województwa Śląskiego. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy. Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 8 lutego i potrwa do środy, 20 lutego do godz. 22. Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki oraz nagrody - dwuosobowe zaproszenia na pobyty w luksusowym SPA. Uroczysta gala plebiscytu W marcu w Filharmonii Śląskiej odbędzie uroczysta gala plebiscytu, podczas której laureaci ze wszystkich miast i powiatów, odbiorą piękne statuetki, dyplomy i nagrody.

Powiat Raciborski

Kategoria KULTURA

Katarzyna Siwczyk
autorka bloga Kobiety ze Śląska
Nominacja za: utworzenie pierwszego bloga pt.” Kobieta ze Śląska” - strony o znanych Ślązaczkach, a także za książkę "Kobiety ze Śląska", która ukazała się w listopadzie 2018 r. Książka prezentuje 10 wywiadów z kobietami sukcesu pochodzącymi z województwa śląskiego.


Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

Marcin Sobeczko
aspirant w komisariacie policji w Kuźni Raciborskiej
Nominacja za:ratowanie zdrowia i życia. Nie tylko czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także od 12 lat jest honorowym dawcą krwi. Oddał już ponad 25 litrów cennego płynu. Wzór do naśladowania

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA

Robert Pabian

nadleśniczy Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Rudach
Nominacja za: wytężoną pracę na rzecz odbudowy lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej, które zniszczone zostały przez trąbę powietrzną w 2017 roku. Dzięki pracy jego zespołu, mieszkańcy regionu powoli mogą wracać na leśne ścieżki.

Marcelina Waśniowska
sołtys wsi Turze
Nominacja za: szeroką działalność na rzecz mieszkańców Turzy i gminy Kuźni Raciborskiej.

https://dziennikzachodni.pl/p/kandydaci/osobowosc-roku-2018%2C1002887/?groupId=25789