Znamy zwycięzców w miastach i powiatach "OSOBOWOŚĆ ROKU 2018" 

Trwa tegoroczna edycja akcji, w której głosami mieszkańców naszego regionu zostaną przyznane prestiżowe tytuły OSOBOWOŚĆ ROKU 2018. Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem Marka Twaroga, redaktora naczelnego "Dziennika Zachodniego". Znamy zwycięzców w miastach i powiatach, którzy awansowali do wielkiego finału. Już w piątek, 8 lutego zacznie się głosowanie w finale wojewódzkim.

W kategorii "Kultura" (powiat raciborski) w pierwszym etapie zwyciężczynią została Katarzyna Siwczyk z Rud, autorka bloga "Kobiety ze Śląska. W kategorii "Samorządność i społeczność lokalna" laur zwycięstwa przypadł Marcelinie Waśniowskiej, sołtys Turza. W tej samej kategorii drugie miejsce zdobył Robert Pabian z Kuźni Raciborskiej, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudy Raciborskie.

Kultura - powiat raciborski
Działalność społeczna i charytatywna- powiat raciborski
Samorządność i społeczność lokalna- powiat raciborski
Biznes - powiat raciborski

Powiat Raciborski (gmina Kuźnia Raciborska)

Kategoria KULTURA

I miejsce
Katarzyna Siwczyk

autorka bloga Kobiety ze Śląska
Nominacja za: utworzenie pierwszego bloga pt.” Kobieta ze Śląska” - strony o znanych Ślązaczkach, a także za książkę "Kobiety ze Śląska", która ukazała się w listopadzie 2018 r. Książka prezentuje 10 wywiadów z kobietami sukcesu pochodzącymi z województwa śląskiego.

Kategoria DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA

V miejsce
Marcin Sobeczko
 
aspirant w komisariacie policji w Kuźni Raciborskiej
Nominacja za:ratowanie zdrowia i życia. Nie tylko czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców, ale także od 12 lat jest honorowym dawcą krwi. Oddał już ponad 25 litrów cennego płynu. Wzór do naśladowania

Kategoria SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA 

I miejsce
Marcelina Waśniowska

sołtys wsi Turze
Nominacja za: szeroką działalność na rzecz mieszkańców Turzy i gminy Kuźni Raciborskiej. 

II miejsce
Robert Pabian

nadleśniczy Nadleśnictwa Lasów Państwowych w Rudach
Nominacja za: wytężoną pracę na rzecz odbudowy lasów w okolicach Kuźni Raciborskiej, które zniszczone zostały przez trąbę powietrzną w 2017 roku. Dzięki pracy jego zespołu, mieszkańcy regionu powoli mogą wracać na leśne ścieżki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


Od jutra, 8 lutego rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim - zobacz finalistów