Pierwsza edycja Krajoznawczego Rajdu dla Małych i Dużych za nami
W tym roku odbył się I Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Małych i Dużych. W naszej imprezie plenerowej wzięło udział łącznie stu piętnastu rowerzystów. Mimo iż aura cały czas trzymała nas w niepewności, sfinalizowaliśmy to wydarzenie z sukcesem. Start rajdu rozpoczynał się w Bibliotece w Rudach i wiódł nieoczywistymi, rzadko uczęszczanymi ścieżkami wprost do biblioteki w Kuźni Raciborskiej, gdzie uczestnicy rajdu zostali poczęstowani pysznymi pączusiami ufundowanymi przez Cukiernictwo Marek Sołtys z Kuźni Raciborskiej. Po 25 km uczestnicy dotarli do mety Rajdu, która znajdowała się w filii bibliotecznej w Turzu. Na miejscu zostali poczęstowani kiełbaskami- te z kolei zostały ufundowane przez Sklep rzeźniczo- wędliniarski Jorguś z Ciechowic, Firmę Produkcyjno-Handlową „Kretek” z Krzanowic oraz Miejską Bibliotekę Publiczną z Kuźni Raciborskiej. Po przerwie na odpoczynek i poczęstunek przystąpiono do realizacji niespodzianki przygotowanej dla naszych rowerzystów, a mianowicie do bezpłatnej loterii fantowej, która mogła cię odbyć dzięki naszym sponsorom: (nagrodami były vouchery do restauracji, fryzjera, kosmetyczki, klubów fitness, na spływy kajakowe, tory kartingowe- łącznie 61 sztuk). Najmłodszym uczestnikiem rajdu była roczna rowerzystka Iga, a najstarszym siedemdziesięciopięcioletnie panie Gabriela i Maria, dla nich przygotowaliśmy specjalne, słodkie upominki.
Współorganizatorem Rajdu były Lasy Państwowe, a szczególną w nim rolę miał przewodnik z ramienia instytucji, pan Marek Tomasiak, który jechał wraz uczestnikami Rajdu i bardzo ciekawie opowiadał o mijanych miejscach i atrakcjach turystycznych. Pragniemy również podziękować Pani sołtys Turza za udostępnienie sali gdzie mogliśmy ugościć naszych rowerzystów.
Dziękujemy wszystkim rowerzystom za to, że uczestniczyliście w tym wydarzeniu i już zapraszamy na II Krajoznawczy Rajd Rowerowy dla Małych o Dużych oczywiście nową nieodkrytą trasą we wrześniu 2024

Sponsorzy:

Fryzjernia Sandra Kułaga
Akademia Piękna
Dr. Gabriela Clinic
Mieszko inspiruje
@Sklep rzeźniczo wędliniarski Jorguś
@Firma produkcyjno-handlowa "Kretek" Daniel Kretek
@Przemysław Trestka spływy kajakowe Pagajos
Restauracja Rudzianka
HOTEL SPA LASKOWO
Havana Dance Studio & Events Rybnik
Xtreme Fitness Gyms
Bestfit CLUB Rybnik
Restauracja Baśniowa
Smażalnia Rybaczówka
Karczma Sękata
Tu i Teraz Burger & Cake
Don Martinez - Restauracja Meksykańska
Spływy kajakowe WERWA
TAAKA RYBA
Grillo Wędzarnia "Zero Chemii"
@SRC Kart tor kartingowy
Stajnia Nasza Bajka
Ho No Ino
@Salon fryzjerski w Rudach
Nad Rudą
Piekarnia-Cukiernia RYNEK
@Cukiernictwo Marek Sołtys
 
Kasia Machecka
Biblioteka Rudy