W minioną niedzielę 5 maja w rudzkiej Bazylice WNMP odbył się tradycyjny koncert Pieśni poświęconych Matce Bożej w wykonaniu chóru im. Juliusza Rogera pod dyrygenturą Pani Marii Wiechoczek, która sprawuje tę funkcję w rudzkim zespole.

Mury rudzkiego kościoła wypełniły się wieloma utworami o tematyce Maryjnej. Każda z pieśni wychwalająca, opisująca, dziękczynna, błagalna w języku polskim, po łacinie, po włosku ale wszystkie łączyło jedno. Były skierowane do Matki Boskiej.

Wśród repertuaru znalazły się takie utwory jak: Maryjo coś jest w niebie, Gdybym ja dzwonkiem był, Maryjo świeta Pani, Jasnogórska-Bogurodzica, O niepokalana, Signore delle cime, Ave vera virginitas, Ave maris stella, Bogurodzica dziewica, Totus tuus, Ave Maria, Wszystkie trony niebieskie, Modlitwa do Bogarodzicy.

Nie obyło się oczywiście bez bisu, który po gromkich brawach wykonywany był dwukrotnie. Chórzyści wykonali Laudate pueri dominum oraz po raz drugi tego dnia utwór Bogurodzica dziewica w opracowaniu O.M.Żukowskiego.

Jak zaznaczył ksiądz Proboszcz koncert ten poprzez piękny śpiewa stał się również nabożeństwem skierowanym do Matki Boskiej. Chórowi dziękujemy za to popołudnie i całą pracę dla rudzkiego społeczności.

Jednocześnie jak zwykle zachęcamy do wstąpienia w szeregi rudzkiego zespołu. Próby odbywają się w poniedziałki o godz. 18;00 w szpitaliku Rogera ul. Raciborska 10