W dniu 03.07.2024r Przewodniczący UTW w Rudach p. Roman Oberaj, przekazał Ojcom Werbistom w Rybniku zebrane podczas akcji „ OPATRUNEK NA MISJE’’ środki potrzebne do prowadzenia medycznych placówek misyjnych. W przekazanych rzeczach królowały bandaże, plastry, wszelkiego rodzaju opatrunki jałowe, kompresy, chusty trójkątne, pampersy dla dorosłych. Były również fartuchy chirurgiczne, rurki do kroplówek oraz koce termiczne. Znalazł się jeden środek odkażający oraz woda utleniona. Zgodnie z zapowiedzią nie było lekarstw. Wszystkie opisane przedmioty były nowe. Samą akcję poparł również z dalekiego Paragwaju Ojciec Beniamin Remiorz, wskazując na wielkie dobro jakie ona przyniesie dla szpitali w krajach misyjnych. Trudno nam jako Zarządowi określić wartość finansową przekazanych darów. Jednak jedno jest pewne, okazane przez darczyńców dla tej akcji serce było bezcenne.
Dlatego jako Zarząd Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudach bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, tym nieznanym nam i znanym, za okazane zrozumienie i otwarte serce dla tej akcji.

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)