Wzloty i upadki, duże zmiany, inwestycje, bramki, faule, kontuzje, zwycięstwa i porażki – jak wyglądał mijający rok? Zapraszamy do przeczytania podsumowania roku LKS Buk Rudy.

Wiele się działo w naszym klubie już od początku roku, 20 stycznia 2018 w klubowej kawiarence odbyło się spotkanie sprawozdawczo-wyborcze, które pozwoliło wyłonić nowe władze klubu – z dotychczasowych funkcji zrezygnowali: Piotr Chroboczek, Roman Wilk oraz Krzysztof Cynarski. Nowym prezesem klubu został Wojciech Krzyżanowski, skarbnikiem Bartosz Przybyła, a do zarządu wstąpili też dwaj ukierunkowani działacze Bogdan Szulc oraz Ryszard Morgała, którzy mieli na celu wesprzeć pracę dotychczasowo działającego kierownika Piotra Tworuszka. Na stanowisku wiceprezesa pozostał Stefan Gruszka i w ten oto sposób powstała nowa kadra zarządzająca klubem.

Nowy zarząd od początku zakasał rękawy i wziął się do pracy. Pierwszą inwestycją jaką przeprowadził było doprowadzenie zasilania do tablicy świetlnej, którą poprzednicy zostawili w spadku, lecz nie zdążyli ukończyć budowy. Kolejno został odmalowany hol i szatnie, a także powstała nowa gablota klubowa, która wspaniale prezentuje wszystkie puchary za osiągnięcia naszych drużyn zdobywane przez długie lata.

Bardzo ważnym dla nas i całego klubu wydarzeniem był także powrót do funkcji gospodarza Pana Jana Bok, który przez ostatni rok wykonał ogromną pracę aby rudzki stadion wyglądał tak jak teraz. Nieoceniona była także pomoc “cichego” pomocnika Pana Janka, której to Pani serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc w zarządzaniu naszym obiektem.
W marcu przed rozpoczęciem sezonu odbyło się także spotkanie z rodzicami naszych trampkarzy i juniorów, na którym frekwencja bardzo dopisała, a zarząd wraz z obecnymi opiekunami naszych zawodników obradował i ustalał zasady wspólnego działania, które jak się później okazało były trafne i działały do końca roku.
Rudzki klub nawiązał współpracę z wieloma nowymi sponsorami, którzy wsparli nasze działania finansowo i nie tylko, co można uważać za duży sukces i krok do przodu jeśli chodzi o nawiązanie kontaktu z różnymi przedsiębiorcami z Rud i okolic.

Kolejne miesiące mijały pod dyktando rozgrywek sportowych, w których udział brali nasi trampkarze, juniorzy i seniorzy. Wyniki były różne, rudzcy kibice raz cieszyli się ze zwycięstw, raz musieli przełknąć gorzki smak porażki. W maju postanowiono, że potrzebna jest zmiana na stanowisku trenera grupy seniorów i tak w zamian dotychczasowego trenera Beniamina Miery, zatrudniony został Jacek Rudzki, który poprowadził zespół do końca sezonu 2017/2018.

W maju także rudzki klub zorganizował Majowy Festyn Rodzinny “RAZEM DLA KEWINA”, który po raz kolejny miał na celu wesprzeć naszego zawodnika Kewina Kaczmarek i przyciągnąć i scalić wszystkich mieszkańców Rud. Przybyli goście najpierw byli świadkami meczu ligowego rudzkich seniorów, następnie mogli wziąć udział w turnieju SKATA, a także mogli oglądać występ Grzegorza Stasiaka, gotować razem z Remigiuszem Rączką, przyglądać się pokazowi szkolenia psów i na koniec imprezy bawić się podczas zabawy tanecznej z zespołem Enjoy. Odbyły się też liczne losowania nagród i licytacje, z których środki przekazaliśmy na dalsze leczenie i rehabilitacje Kewina. Gościnnie naszą imprezę odwiedził zawodnik żużlowy Kacper Woryna, a całą imprezę poprowadzili byli zawodnicy i działacze rudzkiego klubu Michał Wilk i Mateusz Giemza.

W czerwcu nastąpiło zakończenie sezonu 2017/2018, w którym drużyna Seniorów zajęła 5 miejsce w klasie “A” Racibórz, rudzcy Juniorzy młodsi (B1) zajęli 6 miejsce, a Trampkarze starsi zakończyli swoje zmagania na miejscu trzecim.

Wakacje upłynęły głównie pod znakiem MŚ w Rosji, podczas których w rudzkiej “Stodole” zorganizowana została Strefa Kibica, a nasi działacze, zawodnicy i sympatycy klubu wspólnie oglądali zmagania i kibicowali reprezentacjom różnych nacji.

Prócz atrakcji dla kibiców w letniej przerwie w naszym klubie podjęte zostały także ważne decyzje sportowe. Dokonane zostały zmiany na stanowiskach trenerów trampkarzy oraz juniorów. Zdecydowano o zmianie trenera trampkarzy, którym dotychczas był Szymon Kalemba – na jego miejsce wybrany został Szymon Oczko. Na stanowisko trenera juniorów w sezonie 2018/2019 zatrudniony został Michał Żyła, a także postanowiono przedłużyć współpracę na kolejny sezon z trenerem seniorów Jackiem Rudzkim.

Najważniejszym chyba wydarzeniem było jednak podjęcie współpracy z trenerem Piotrem Bębenkiem i otworzenie dodatkowych grup młodzieżowych. Jak pokazuje czas, ruch ten był w stu procentach trafny, pomimo, że nasza współpraca musi zostać jeszcze bardziej dopracowana, to zainteresowanie udziałem w zajęciach jakie aktualnie mamy, przerosło nasze oczekiwania. Fakt ten najlepiej pokazuje i potwierdza naszą tezę, że była to jedna z najlepszych decyzji władz rudzkiego klubu w tym roku.
Powiększenie grona grup młodzieżowych łączyło się także z dużym sukcesem jakim było zgłoszenie do rozgrywek ponad 40 młodych zawodników do gry, a co za tym idzie przekroczenie liczby 100 osób, które biorą udział w rozgrywkach w barwach naszego klubu!

Przełom sierpnia i września zwiastował rozpoczęcie rozgrywek, do których ostatecznie rudzki klub zgłosił 4 zespoły: Seniorzy, Juniorzy Starsi, Trampkarze Starsi oraz Orliki. Do końca listopada nasze drużyny walczyły o prymat w swoich kategoriach wiekowych z różnym skutkiem, ponieważ seniorzy swoje zmagania zakończyli na 5 miejscu, ze stratą 11 pkt do lidera z Tworkowa, juniorzy zajęli 4 miejsce, trampkarze 6 miejsce, a drużyna Orlików wygrała swoją grupę wygrywając wszystkie swoje spotkania!
Na pewno warta odnotowania jest także organizacja V Turnieju Mikołajkowego w grę FIFA 19, który jak zwykle przyciągnął wielu graczy i kibiców, a suma 96 zawodników na pewno robi wrażenie! Środki z licytacji, które zostały zebrane podczas turnieju, a także z jednego procenta, który przekazali Państwo na początku roku zostały przekazane na dalsze leczenie i rehabilitacje Kewina Kaczmarek.

Podczas mijającego roku zarząd klubu odbył także kilka spotkań z władzami Gminy Kuźnia Raciborska oraz MOSiR w celu uściślenia współpracy i zobrazowania przyszłości rudzkiego klubu. Działania, kroki i decyzje, które zostały podjęte podczas tych spotkań miejmy nadzieję już w przyszłym roku będą wprowadzane w życie i pomogą w jeszcze lepszej współpracy na tej linii.
Można by tak jeszcze długo wymieniać co ważnego wydarzyło się podczas mijającego roku, co można by poprawić, a co zostało wykonane dobrze i zapewne powyższe podsumowanie jest tylko namiastką tego jak wiele pracy, poświęcenia i własnego czasu włożyli nasi działacze, zawodnicy, trenerzy, sponsorzy i kibice, dlatego pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy podczas mijającego roku włożyli choć malutką cegiełkę do budowy twierdzy o nazwie LKS Buk Rudy! Bez Was wszystkich nie było by klubu, nie było by nas!

DO SIEGO ROKU!

Więcej - przeczytaj