W programie „UWAGA” TVN zaprezentowano materiał, w którym zwracano uwagę na negatywne zachowania w Internecie (zobacz). Wskazywano przykłady patologicznych zachowań internautów. Takie materiały są bardzo popularne wśród polskich nastolatków. Stacja prezentując materiał wyrażała wysokie zaniepokojenie faktem, że takie materiały są szeroko dostępne dla każdego polskiego nastolatka, a także dla nawet małych dzieci. Promuje to negatywne postawy wśród młodzieży. Dostęp do tych treści jest nieograniczony, wystarczy jedynie dostęp do internetu. Stacja uderzyła w wielu YouTuberów, którzy w zasadzie z zjawiskiem “pato-streamu” za wiele wspólnego nie mają.

Na krytykę ze strony TVN-u odpowiedział Lord Kruszwil przygotowując parodię programu stacji TVN, w których bardzo celnie wytyka stacji obłudę. W zaprezentowanym poniżej filmie widzimy go wcielającego się w rolę prowadzącego program, w których wskazuje się na promocję przez stację niemal każdego dnia takich negatywnych zachowań jak przemoc, szantaże, bójki młodzieży, seks nastolatków, zażywanie narkotyków i wielu innych patologii. Autor zwraca uwagę, że stacja w takich programach jak „Szkoła”, „19+”, „Ukryta prawda” demoralizuje dzieci i promuje patologiczne zachowania wśród młodzieży. Co gorsza programy te emitowane są w ciągu dnia w godzinach popołudniowych, a ich ograniczenie wiekowe to tylko 12 lat.

Warto zwrócić też uwagę, że do sprawy odniósł się jeden z bardzo znanych i kontrowersyjnych Youtuberów tzw. Lord Kruszwil. Nagrywa on bardzo kontrowersyjne filmiki, w których przedstawia się jako bardzo bogaty nastolatek. Na swoich pierwszych filmikach nieco satyrycznie przedstawiał swoje bogate życie i pogardę dla tanich rzeczy. Mimo, że autor sam nie jest w tej sytuacji wzorem to w swoim materiale doskonale pokazuje jak obecnie media, zwłaszcza telewizja TVN promują w swoich programach dla młodych ludzi negatywne zachowania. Młodzi widzą takie zachowania sami chcą tego spróbować.