Na miejscu interweniują strażacy z JRG Racibórz, OSP Rudy, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja, która ustala dokładne przyczyny tego wypadku. Droga póki co pozostaje nieprzejezdna. Szczegóły zdarzenia podamy później.

Aktualizacja:

Wg ustaleń policji do potrącenia pieszego przez samochód marki Chevrolet doszło o godz. 15.33. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego pieszy z urazem głowy i prawej nogi został zabrany do szpitala. Straty materialne oszacowano na kwotę 30 000 złotych.

Wg informacji podanych przez nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP Racibórz, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jego sprawcą był 51-letni pieszy, który nie zachował należytej ostrożności podczas wejścia na jezdnię. Został ukarany mandatem. Pojazdem kierował 35-latek. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Aktualizacja (14.10.2020)

Dotarliśmy do nagrania, które zostało nagrane kilka dni wcześniej przed feralnym wypadkiem na ul. Rybnickiej w dniu 11.10.2020. Prawdopodobnie to ta sama osoba poszkodowana w dniu 21.09.2020 o godz. 16:00 kierowała się w sposób nieodpowiedzialny po jezdni na ul. Rybnickiej. Nagranie zostało przesłane przez kierowcę do redakcji STOP CHAM. Nagranie można zobaczyć od: 7:13 min https://youtu.be/6yrzPHozUmw?t=433