Dziś (21.01.2019), po godz. 16:00 doszło do wybuchu pożaru w domu wielorodzinnym na ul. Dworcowej. Trwa akcja gaszenia. Według wstępnych ustaleń na miejscu, zapaliła się również butla z gazem. Na miejsce oprócz wozów straży pożarnej przyjechała karetka. Szczegóły podamy później.

Aktualizacja 20:44:

W akcji ratowniczej brały udział dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika oraz 3 jednostki PSP z Raciborza. OSP Rudy,  Jankowice i OSP Ruda Kozielska. Policja oraz pogotowie ratunkowe. Na miejscu pojawili się również pracownicy urzędu gminy, którzy mają pomóc lokatorom budynku.

Aktualizacja 21.01.2018 / 14:01
KOMUNIKAT!
Trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych  << zobacz >>
Bardzo prosimy o wsparcie finansowe dla 4 - osobowej rodziny naszej koleżanki z pracy (dwoje dzieci), która ucierpiała w wyniku pożaru.
Pożar, który wybuchł w dniu 20.01.2019 br. strawił doszczętnie mieszkania i dorobek życia mieszkańców. Rozmiar nieszczęścia oraz wielkość środków finansowych koniecznych do powrotu do normalnego funkcjonowania oraz niezbędnego wyposażenia pogorzelcom jest ogromna.
Dlatego gorąco apeluję do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.
Za każdą złotóweczkę serdecznie dziękujemy w imieniu rodziny.
(zbiórkę prowadzi p. Grażyna Jarząbek)