Jutro o godz. 10:30 w Bazylice Mniejszej w Rudach zostanie odprawiona Msza Święta do Bożej Opatrzności za wstawiennictwem Matki Bożej Rudzkiej - Pokornej z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o dalsze Boże Błogosławieństwo dla ks. Amadeusza Pełka za posługę w naszej parafii.
Wszyscy parafianie Drogiemu Księdzu Wikaremu Amadeuszowi Pełka – za 3-letnią pracę duszpasterską w rudzkiej parafii – pragną już dzisiaj z serca powiedzieć – BÓG ZAPŁAĆ!
Księże Amadeuszu, składamy Ci z serca płynące podziękowania za wszelkie zaangażowanie, za zbliżanie nas do Boga i pogłębianie naszej wiary, za każde słowo: to które padało podczas głoszonej homilii, to które przekazywałeś podczas posługi w konfesjonale, a także to podczas zwykłej rozmowy. Szczególnie dziękujemy za Twoją posługę duszpasterską, za wygłoszone kazania, odprawione Msze Św., za wszystkie duszpasterskie odwiedziny w naszych domach, za modlitwy zanoszone za nas do Boga.
Żegnając Cię, zawierzamy Twoją dalszą pracę duszpasterską Maryi – Królowej Polski, ale także Królowej i Matce wszystkich kapłanów. Niech wyjedna Tobie u swojego Syna – wiekuistego kapłana zdroje niewyczerpanych łask i błogosławieństwo, które jakże potrzebne jest w dzisiejszej, trudnej pracy duszpasterskiej.
Księga Eklezjastyk, a więc Mądrość Syracha powiada: "Dziecko, jeśli masz zamiar służyć Panu (…) przylgnij do Niego i nie odstępuj, abyś był wywyższony w twoim dniu ostatnim. Przyjmij wszystko, co przyjdzie na ciebie, a w zmiennych losach poniżenia bądź wytrzymały! (…) Bądź Mu wierny, a On zajmie się Tobą".
Ks. wikary Amadeusz Pełka idzie do parafii Św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach