I Edycja Konkursu Fotograficznego „Lokalne Piękno” rozstrzygnięta.

21 września 2019 r. w Kuźni Raciborskiej podczas pikniku rodzinnego „Dzień Ziemniaka” ogłoszono wyniki konkursu fotograficznego „Lokalne Piękno”.

1 miejsce zajął Łukasz Glenc i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci roweru górskiego.

2 miejsce zajął Jakub Śpiewak i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci namiotu.

3 miejsce zajęła Anna Wawrzynek i otrzymała nagrodę rzeczową w postaci aparatu Polaroid Snap.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodą za udział w postaci pamiątkowego kubka z nadrukiem nadesłanej przez siebie pracy.

Wystawa wszystkich konkursowych prac w MOKSiR Kuźnia Raciborska pod koniec października.

Komisja Konkursowa składająca się z jedenastu członków dokonała oceny prac. Stwierdzono zgłoszenie 59 prac do konkursu. Wszystkie prace spełniły wymagania regulaminu konkursowego. Komisja w swoich ocenach poza obiektywnymi kryteriami co do zgodności tematycznej, jakości i estetyki prac, wzięła również pod uwagę indywidualność spojrzenia autorów oraz artyzm wykonanych fotografii. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy prac wyłoniono laureatów. Podczas pikniku z ramienia organizatorów zwycięzców nagrodzili Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha i Przewodnicząca Zarządu Osiedla Stara Kuźnia Maria Wyszomierska.

Do 25 października 2019 r. wszyscy uczestnicy, którzy nie odebrali kubka ze swoim zdjęciem, mogą to uczynić w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej, ul. Słowackiego 4, pokój nr 3 Referat Edukacji, Sportu i Promocji. Po tym terminie nieodebrane kubki, zgodnie z ideą konkursu, będą wykorzystane do promowania gminy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i gratulujemy wspaniałych prac. Mamy nadzieję, że kawa lub herbata w jesienne wieczory będzie Wam wyjątkowo smakowała, gdy spojrzycie na kubek z uwiecznionym przez was lokalnym pięknem naszej gminy.