Informacje dotyczące uroczystości i wydarzeń towarzyszących.
W sobotę 11 marca odbędą się święcenia biskupie ks. prałata Sławomira Odera oraz jego ingres do gliwickiej katedry Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta rozpocznie się o 12.00.
Transmisję z uroczystości będzie można zobaczyć w Telewizji Trwam (zobacz na żywo), Telewizji Imperium (zobacz) oraz na kanale YouTube gliwickiej katedry (zobacz na żywo). Dla osób, które nie zmieszczą się w kościele, na zewnątrz zostanie przygotowany telebim. Informacje organizacyjne. WAŻNE! Należy wydrukować kartę informacyjną-parkingową i umieścić ją za szybą samochodu.

10 marca biskup nominat zaprasza wszystkich diecezjan, a szczególnie młodzież i przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, do wzięcia udziału w modlitewnym czuwaniu, które odbędzie się w kościele Chrystusa Króla w Gliwicach (ul. Okrzei 31). Program: 19.15 - próba śpiewu, 19.30 - rozpoczęcie i słowo wstępne,19.40 - świadectwo bp. Jana Kopca,19.50 - świadectwo nawrócenia młodego człowieka, 20.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu,  nabożeństw o dary Ducha Świętego dla biskupa nominata, prowadzone przez młodych, 20.50 - słowo końcowe Biskupa Nominata, 20.55 - Apel Jasnogórski, 21.00 - poczęstunek i integracja w salkach parafialnych.

12 marca o 9.00 bp Sławomir Oder w sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach celebrować będzie wraz z księżmi dziekanami Mszę Świętą dziękczynną za dar sakry biskupiej.