SOS Pożar domu w Stanicy


https://pomagam.pl/akkaat

Do pożaru doszło w czwartek, 9 lutego, przed godziną 11.00

Film ze strony iknurow.pl

facebook.com/watch/?v=7...

iknurow.pl/pilchowice...

- Dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o pożarze piętrowego budynku przy ul. Gliwickiej w miejscowości Stanica - mówi kpt. Damian Dudek, oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach.

Cały dach budynku został objęty ogniem.

- Obecnie na miejscu wciąż pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej - dodaje kpt. Damian Dudek.

Przed przybyciem straży pożarnej z budynku pobliskiej szkoły podjęto decyzję o ewakuacji 193 uczniów oraz 20 opiekunów. Wszyscy schronili się w pobliskim kościele.

- Żadna z tych osób nie odniosła obrażeń. Z kolei z budynku, który był objęty pożarem, jedna osoba została ewakuowana również przed przybyciem straży pożarnej. Gdy strażacy dojechali na miejsce była już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego - podsumowuje kpt. Damian Dudek.

rmf24.pl/regiony/sl...

https://www.onet.pl/informacje/onetslask/pozar-domu-jednorodzinnego-ewakuowano-uczniow-z-pobliskiej-szkoly/84x1qj9,79cfc278

gliwice.naszemiasto.pl/pozar-budy...

Te bardzo smutne informacje dotyczą Pani Zofii - Irmgard , która w grudniu skończy 90 lat. Pomyślcie tylko co musi mysleć osoba w tym wiek, kiedy stoi przed swoim domem w koszuli, kapciach, wiedząc że ogien strawił cały dorobek życia. 

Pani Zofia - Irmgard jest bardzo dobrą i lubianą osobą, całe życie pracowała w szkole. Jej tata był przez dziesiątki lat Komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Stanicy 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064782996231

 Pani Zofia - Irmgard i jej rodzina wielokrotnie pomagali pogorzelcom dzisiaj te role się odwróciły i to My powinniśmy pomóc.

My jako społeczna grupa Akademia Dobrych Pomysłów działamy  w stylu niewidzialnej ręki, są osoby, które walczyły z tym złym losem i pomagają od samego początku, ich również jakby nie widać, dlatego składamy Wielkie podziękowania dla strażaków  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach, Państwowej Straży Pożarnej w Knurowie, Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Stanica, OSP Pilchowice, OSP Żernica, OSP Knurów, Zespołom Ratownictwa Medycznego, Policji i wszystkim innym za sprawną akcję.

Pragniemy również podziękować i pogratulować dyrekcji, pracownikom oraz uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stanicy za wzorowo przeprowadzoną akcję ewakuacyjną z pobliskiej szkoły. Na Skutek silnego zadymienia ze szkoły ewakuowało się 213 osób. Dziękujemy rodzicom za współpracę, Parafii Stanica za gościnę i pomoc podczas ewakuacji. 

 Pani Anna Sadowy z rodziną zaopiekowała się i zapewniła schronienie w swoim domu dla Pani Zofii - Irmgard,  sąsiedzi, Pan Maciej Gogull Wójt Gminy Pilchowice, strażacy OSP Stanica, okoliczni mieszkańcy i Wszyscy ludzie dobej woli pomogli nam w uruchomieniu tej zbiórki.

Dziękujemy Wszystkim dziennikarzom, którzy pochylili się nad tą tragedią.

Uruchamiamy pomoc dla Pani Zofii - Irmgard jednocześnie prosząc Was wszystkich o włączenie się do tej lawiny dobra. Każda wpłata i udostępnienie jest ważne.

Każda złotówka z tej zbiórki cała kwota w 100% zostanie przekazana dla poszkodowanej Pani Zofii - Irmgard bez żadnych prowizji.

Nasza idea pomagania w stylu niewidzialnej ręki jest może staroświecka i nie do końca wpisuje się w świat selfików, jednak to dzięki Wam Wszystkim ta niby niewidzialna pomoc staje się realna i sama w sobie widoczna, kiedy z każdym krokiem pozwala oddalać się od tragedii kolejnym poszkodowanym...

Z całego serca dziękujemy Wam Wszystkim.

Razem ugaśmy ten pożar do końca!!!

Akademia Dobrych Pomysłów

facebook.com/PortalLudz...