Dnia 16.12.2021 mszą świętą odprawioną w kaplicy Starego Opactwa w Rudach przez ks. Dziekana Jana Rośka, Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rudach rozpoczęli ‘Spotkanie Opłatkowe”. Msza sprawowana była w intencji Członków i ich rodzin, wszystkich wspierających działalność naszego Stowarzyszenia oraz zmarłych Członków.

Po mszy św. zgromadzeni udali się na uroczystą kolację zorganizowaną przez Opactwo. Gośćmi obecnymi na spotkaniu byli: ks. Dziekan Jan Rosiek, księgowa naszego Stowarzyszeni p. Agnieszka Kozielec, Burmistrz p. Paweł Macha, Sołtys Sołectwa Rudy p. Wojciech Wenglorz.

Przewodniczący UTW Rudy p. Roman Oberaj odczytał list Pani wiceburmistrz Sylwii Brzezickiej – Tesarczyk z życzeniami bożonarodzeniowymi dla społeczności UTW.

W związku z sytuacją epidemiologiczną zrezygnowano z tradycyjnego zwyczaju dzielenia się opłatkiem, nie mniej wszyscy opłatek otrzymali z intencją pamięci o sobie na wzajem podczas Wigilii.

Spotkaniu towarzyszyła uroczysta atmosfera tego wyjątkowego okresu w roku.

Podczas spotkania przygotowano film z życzeniami dla dzieci w Paragwaju, którymi opiekuje się O. Beniamin Remiorz.

LINK DO FILMU (KLIK)

Życzenia dla członków naszego Stowarzyszenia przekazali również:

Poseł Pan Krzysztof Gadowski

Pani dr. Małgorzata Laburda-Lis z Centrum Dokumentacji Deportacji Ślązaków do ZSRR w 1945r. z Radzionkowa

FUNDACJA ELEKTROWNI RYBNIK

Pan Marian Piegza

„Śląski Przewodnik” Pan Radosław Krawczyk.

Dziękujemy naszym gościom za obecność w tym ważnym dla nas dniu.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przekazane życzenia dla naszych Członków, które z serca odwzajemniamy.

Osobne podziękowania wraz z życzeniami przekazujemy Panu Markowi Tomasiakowi za obsługę fotograficzną naszego spotkania i Panu Grzegorzowi Tomasiakowi za wyprodukowanie filmu.

WESOŁYCH ŚWIĄT ŻYCZY WSZYSTKIM

Zarząd UTW Rudy