Na redakcyjną skrzynkę pocztową od anonimowego informatora dotarła informacja o planowanej inwestycji na terenie przystanku autobusowego w centrum Rud (mapa lokacji). 
Przy planowanym sklepie przewidziane jest 45 miejsc parkingowych w tym jedno dla samochodu dla osób niepełnosprawnych. Trzeba przyznać plany na realizację takiego sklepu są ambitne ale czy lokacja w tym miejscu centrum handlowo-usługowego jest trafnym przedsięwzięciem magistratu kuźniańskiego? Czy powstanie takiego centrum nie zachwieje małe rodzime wiejskie biznesy? Czy ruch budowy marketu okaże się trafnym przedsięwzięciem i udogodnieniem dla mieszkańców Rud? Czy może przyczyni się do zamknięcia wielu podmiotów o podobnym profilu usługowym? 

Wg naszych źródeł niniejsza propozycja ma być przedstawiona Radnym z Rud oraz Radzie Sołeckiej przez sołtysa Rud Wojciecha Węglorza już najbliższy wtorek (16.11.2021) w kawiarence klubowej LKS Buk Rudy. Godzina nie została określona. Główne tematy to omówienie projektu koncepcji budynku handlowo usługowego w Rudach (rondo przystankowe) oraz omówienie dalszego funkcjonowania wiaty biesiadnej "Stodoła" - w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele LKS Buk Rudy. 

O opinie w tej sprawie pytamy już mieszkańców Rud w naszej ankiecie (link). Chcemy poznać głos mieszkańców w tej sprawie. Ankieta jest anonimowa.

W galerii przesyłamy projekt koncepcyjny (jest również przewidziane nowe miejsce dla wiaty przystankowej).