Wojciech Gdesz dołączy do zespołu pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej jako nowy Zastępca Burmistrza - poinformował sam Burmistrz Paweł Macha. Gdesz przejmie obowiązki po dotychczasowej zastępcy, Pani Sylwii Brzezickiej-Tesarczyk, która pełniła tę funkcję od 2018 roku.

W swoim oświadczeniu Burmistrz Macha podkreślił, że jest zadowolony z akceptacji propozycji pracy przez Wojciecha Gdesza. Według niego nowy Zastępca Burmistrza to człowiek czynu, który od zawsze angażował się w życie społeczne swojego miasta. Gdesz jest nauczycielem i wychowawcą z 25-letnim stażem pracy. Burmistrz Macha jest przekonany, że jego bogate doświadczenie zawodowe przyczyni się do sukcesu w pracy na rzecz mieszkańców Kuźni Raciborskiej.

Wojciech Gdesz słynie z organizowania różnych wydarzeń i inicjatyw społecznych. Jest również aktywnym działaczem, który wspiera wiele środowisk i organizacji. Jego przyjście do Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej, w roli Zastępcy Burmistrza, budzi pozytywne emocje wśród mieszkańców i środowisk, z którymi Gdesz dotychczas współpracował.

Burmistrz Macha zakończył swoje oświadczenie wyrażeniem przekonania, że współpraca z Wojciechem Gdeszem przyniesie wiele dobrych zmian dla gminy Kuźnia Raciborska i jej mieszkańców.

Poniżej przedstawiamy informację z magistratu:


Miło mi poinformować, iż do Grona Pracowników Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej w niedługim czasie dołączy Wojciech Gdesz, który przyjął moją propozycję pracy na stanowisku Zastępcy Burmistrza. Przejmie obowiązki po Pani Sylwii Brzezickiej – Tesarczyk, która funkcję zastępcy sprawowała od 2018 roku. Cieszę się, że złożona propozycja objęcia tej funkcji spotkała się z aprobatą, gdyż Pan Wojciech to człowiek czynu, któremu dobro Małej Ojczyzny od zawsze leży na sercu. Jest wybitnym organizatorem życia społecznego, wspierającym również środowiska, z którymi współpracuję. Kierując się bogatym dorobkiem zawodowym Pana Wojciecha jestem przekonany, że nasza współpraca będzie dobrym czasem dla gminy Kuźnia Raciborska i Jego Mieszkańców.
Z wyrazami Szacunku
Burmistrz Paweł Macha

Wojciech Gdesz, lat 46
Nauczyciel i wychowawca z 25-letnim stażem pracy. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Brzegu. Pracuje jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kuźni Raciborskiej.
Koordynator oraz uczestnik współpracy z ZS Odry, Urzędem Miasta Odry w Republice Czeskiej, Euroregionu Silesia - Stowarzyszenia Gmin Dorzecza Górnej Odry. W obrębie współpracy transgranicznej oraz szeroko pojętej edukacji historycznej realizował wiele projektów z zakresu edukacji, sportu oraz turystyki. Wieloletni koordynator akcji Movember - profilaktyki i leczenia męskich nowotworów.
Współautor dwujęzycznej publikacji „Mozaika kultur“, prezentującej znaczące dla czesko-polskiego pogranicza miejsca, postaci i wydarzenia. Autor licznych publikacji poświęconych turystyce, historii regionu oraz współpracy transgranicznej. Instruktor Turystyki Kwalifikowanej o specjalnościach: turystyka rowerowa, turystyka piesza górska oraz turystyka kajakowa.
Uhonorowany Wyróżnieniem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka za odnalezienie i przekazanie XIX wiecznych fotografii z Biblioteki Branickich. Wyróżniony Odznaką ,,Przyjaciel Dziecka”. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej wyróżniony Nagrodami Dyrektora Szkoły, Burmistrza i Śląskiego Kuratora Oświaty. Jego pasją jest turystyka rowerowa, retoryka oraz literatura czeska. Żonaty, ojciec 7 letniej córki.