W poniedziałek, 22 listopada obchodzone było wspomnienie św. Cecylii patronki muzyków kościelnych. W związku z tym w niedzielę w rudzkiej Parafii odbyła się uroczysta Msza św. w intencji organistów, kantorów, psałterzystów, scholi oraz naszego chóru im. Juliusza Rogera. Po uroczystej Eucharystii muzycy wspólnie udali się do salki parafialnej na coroczne spotkanie wraz z księżmi rudzkiej Parafii. Swoją obecnością zaszczyciła również prezes raciborskiego okręgu Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr Pani Kornelia Pawliczek-Błońska, która wręczyła chórzystom odznaczenia, które nadane zostały w ubiegłym roku i wręczane miały być podczas jubileuszu chóru, który odwołany został z powodu panującej pandemii. Wręczyła również specjalne zaległe jubileuszowe listy gratulacyjne prezesa ŚZCHiO Romana Warzechy oraz okręgu raciborskiego ŚZCHiO.

Brązową odznakę honorową ŚZCHiO otrzymali:
Danuta Zientek
Piotr Duda
Srebrną odznakę honorową ŚZCHiO otrzymali:
Borkowska Joanna
Baszczok Wiktor
Remiorz Rafał
Wolf Iwona
Duda Paweł
Dzięgielewska Aldona
Skowronek Wiesława
Wróblewska Maria
Bartodziej Dawid
Złotą odznakę honorową ŚZCHiO otrzymała:
Timler Dorota
Złotą odznakę honorową z laurem ŚZCHiO otrzymały:
Przybyła Urszula
Hajder Barbara
Złotą odznakę honorową z wieńcem laurowym śZCHiO otrzymała: 
Szendzielorz Edeltrauda -, która jest członkiem rudzkiego chóru od 73 lat

Podczas spotkania oficjalnie pożegnano Panią Barbarę Hajder, która przeszła na zasłużoną chóralną emeryturę, otrzymała Ona z rąk prezesa chóru wraz z odznaką honorową specjalnie podziękowanie za ponad 30-letnią aktywną działalność w chórze im. Juliusza Rogera, promowanie muzyki chóralnej oraz olbrzymi wkład jaki wniosła swoim śpiewem w tworzenie kultury śpiewaczej naszego regionu.

W tym szczególnym okresie zarząd chóru składa serdeczne podziękowania - a oto ich treść: Wszystkim, którzy Nas wspierają i którzy pomogli Nam przetrwać ten trudny okres, który niestety część chórów również Nam znanych nie przetrwała. Podziękowania należą się MOKSiR-owi w Kuźni Raciborskiej, pod którego patronatem działamy już ponad 40 lat, Parafii WNMP w Rudach, Śląskiemu Związkowi Chórów i Orkiestr oraz Wam drodzy chórzyści Ci już można powiedzieć weterani jak i Ci, którzy do Nas dołączyli.

Jednocześnie przypominamy, że próby chóru odbywają się w poniedziałki o godz. 18.00 w "szpitaliku Rogera" - naprzeciwko Przedszkola w Rudach.