Dzisiaj, po godzinie  16:00, na drodze wojewódzkiej 919 w Rudach, w kierunku Gliwic, doszło do poważnego wypadku drogowego. Kolizji doznały dwa pojazdy, co spowodowało natychmiastową reakcję służb ratunkowych oraz policyjnych.

Po przybyciu na miejsce jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP), Państwowej Straży Pożarnej (PSP) oraz pogotowia ratunkowego, rozpoczęto akcję ratunkową i udzielono pomocy poszkodowanym. Na chwilę obecną stan zdrowia uczestników zdarzenia nie jest jeszcze znany.

Policja podjęła działania w celu ustalenia przyczyn wypadku, który spowodował tymczasowe wprowadzenie zakazu ruchu w obu kierunkach. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu wydarzeń zostaną podane po zakończeniu dochodzenia.

W związku z zaistniałą sytuacją, apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb na miejscu oraz o wybieranie alternatywnych tras podróży. Będziemy śledzić rozwój sytuacji i informować o dalszych szczegółach, gdy tylko zostaną one udostępnione.

Aktualizacja:

12 kwietnia 2024 r. po godzinie 16 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Gliwicach przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 919 w Rudach. Po przybyciu zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia  potwierdzono wypadek dwóch samochodów osobowych, jeden z pojazdów był objęty pożarem. Pojazdami podróżowały 3 osoby, które opuściły samochody przed przybyciem służb ratowniczych. Jedna osoba została zabrana do szpitala. W działaniach udział brały 4 zastępy straży pożarnej. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Powiat Gliwicki.